Bugünkü
Takvim

unutturmaz! İşte 'ı engelleyen besinler

Tarçın unutturmaz

İNSAN ömrünün uzamasıyla birlikte nörolojik hastalıkların da görülme sıklığı artıyor. Bunların başında Alzheimer geliyor. Beyin fonksiyonlarını bozan bu hastalığın önlenmesinde omega-3 yağ asitleri içeren besinlerin tüketilmesi gerekiyor. Uzmanlar, tipi beslenmenin 'dan koruduğunu belirtiyor. Hafızayı güçlendiren ve Alzheimer'ı engelleyen besinleri sıralıyor:
Elma suyu: Hatırlama hızını ve doğruluğunu destekler. Elma suyundaki bu madde Alzheimer tedavisinde kullanılan Aricept isimli ilaçta da bulunuyor. Bu nedenle günde 1 elma yemek gerekir.
Tarçın: İnsülin direncini destekler. Bu sayede şekerin beyne zarar vermesini engeller. Alzheimer'dan korur.
Kahve: Alzheimer'ın riskini azaltır. Günde 3 fincan kahve içenlerde Alzheimer riski yüzde 65 azalır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.