Bugünkü
Takvim

Türkiye'den en kirli hava nerede?

Türkiye İstatistik Kurumu () 2010 Aralık ayına ilişkin ''Hava Kalitesi'' verilerini açıkladı...

  • Sağlık
  • 07.03.2019 11:15
  •  - 
  • Son Güncelleme: 07.03.2019 11:15
ABONE OL
Türkiye'den en kirli hava nerede?
Buna göre, yakıtların doğal olarak yapısında bulunan kükürt bileşiklerinin yanma esnasında açığa çıkmasıyla oluşan kirletici gaz ''kükürtdioksit'' ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri sırasıyla Tekirdağ, Hakkari, Muğla, Bitlis ve Van oldu.

Partiküler madde (PM10-toz) ortalamalarının en yüksek belirlendiği il ve ilçe merkezleri de Iğdır, Batman, Muş, Osmaniye şeklinde sıralandı.

2010 Aralık ayında il ve ilçe merkezlerinde ölçüm yapılan istasyonlardan elde edilen kükürtdioksit ortalamaları incelendiğinde, kısa vadeli sınır değeri ve ilk seviye uyarı eşiği, Hakkari, Tekirdağ ve Şırnak'ta aşıldı.

Aynı dönemde partiküler madde (PM10-toz) ortalamaları açısından kısa vadeli sınır değeri ve ilk seviye uyarı eşiği, birçok il ve ilçe merkezinde aşılırken, kısa vadeli sınır değeri ve ilk seviye uyarı eşiğinin aşıldığı gün sayısı 10 ve daha fazla olan il ve ilçe merkezleri, Afyonkarahisar, Isparta, Muş, Batman, Iğdır, Osmaniye olarak belirlendi. İlk seviye uyarı eşiğinin aşıldığı gün sayısı 10 ve daha fazla olan il ve ilçe merkezleri ise Batman ve Iğdır oldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.