Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 03.10.2019 07:08
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 03.10.2019 07:08
ABONE OL

: açıklandı mı? Orman Genel Müdürlüğü sonuçları sorgulama

OGM personel alımı sonuçların için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvurusunda bulunan adaylar, sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlenmişti. Yapılan açıklamada, sonuçların bugün açıklanacağı duyuruldu. Peki, açıklandı mı? ile nasıl sorgulanır?

OGM başvuru sonuçları açıklandı mı?

OGM personel alımı sonuçları için araştırmalar sürüyor. Tarım ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak personel alımı için başvurular 12-23 Eylül'de gerçekleştirilmişti. Orman Genel Müdürlüğü'nde personel olarak görev almak isteyen adaylar, sonuçları nasıl görüntüleyebileceklerini araştırıyor. Peki, 2019 OGM personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? isealim.ogm.gov.tr ile OGM başvuru sonuçları nasıl sorgulanır? İşte konu hakkında detaylı bilgiler...

OGM PERSONEL ALIMI BAŞVURU AÇIKLANDI MI?

Sonuçlar henüz açıklanmadı. Orman Genel Müdürlüğü personel alımı sonuçları bugün (3 Ekim) içerisinde açıklanacak. Adaylar sonuçlarını, http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilecekler.

SONUÇLAR BU SAYFADA OLACAK

Ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacak. Sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde Orman Genel Müdürlüğü'ne başvurması gerekiyor.

ADAYLARDA ARANAN GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

b) Son başvuru tarihi 36 yaşından gün almamış olmak,

c) 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP3) en az 60 puan almış olmak.

ç) Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,

d) Entomoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman entomolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,

e) Fitopatoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman fitopatolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,

f) Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

g) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1'de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin
Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

h) Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların "Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile" sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.