Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 30.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.10.2009 17:41
ABONE OL

Bu da Kurtlar Vadisi'nin laneti...

Bugün Gazetesi'nden Şebnem Özcan, Kurtlar Vadisi dizisine girip de iflah olmayan kadın oyuncuları yazdı. Liste oldukça kabarık...

İşte o yazı:

Kurtlar Vadisi'nin laneti

Didem Taslan, Nefise Karatay, Seray Sever, Yasemin Öztürk, Begüm Kütük, Sema Öztürk, İpek Tenolcay, Esra Harmanda, Hande Kazanova, Müge Ulusoy ve Tatyana bir zamanlar 'Kurtlar Vadisi'nin sivri dişli, yırtıcı dişi kurtlarıydı.

Kurtlar Vadisi'yle gelen şöhret hiçbirine yaramadı.

"Ölümü her canlı tadacaktır" mantığıyla mürekkepli kalem yerine kanla yazı yazan senarist Raci Şaşmaz'ın kurbanı olduktan sonra adeta lanetlendiler.

O illet uğursuzluk, kara bir bulut gibi dişi kurtların üzerine çöküverdi.

Aradan geçen yıllar içinde oynadıkları diziler tutmadı, zirvede kalamadılar.

Şimdi çoğu işsiz, parasızlıktan inim inim inliyor.

Biri arasa da iş teklif etse diye telefon başından ayrılmıyorlar.

Bana kalırsa Tutankhamon'un laneti bile Kurtlar Vadisi'ninkinin yanında solda sıfır kalır.

Hiç olmazsa Firavun Tutankhamon, mezarında kendisini rahat bırakmayanlardan öldürerek öç alıyor.

Vadi'nin lanetiyse daha beter; öldürmüyor açlıktan süründürüyor.

Dilerseniz, o dişi kurtları birlikte hatırlayalım:

Didem Taslan

Memati'nin sevgilisi Gamze'yi canlandıran Didem Taslan, diziden kazandığı 40 milyardan olmamak için, üç yaz üst üste bikini giymedi, hatta gazeteciler fotoğrafını çekmesin diye, denize, ayaklarını bile sokmadı. Yine de ölümden kaçamadı. Diziden sonra yok oldu gitti.

Nefise Karatay

Necati Şaşmaz'ın sevgili kontenjanından diziye dahil olan Nefise Karatay uzun bir süre Vadi'de dişi kurtluk yaptı. Miladı dolunca o da Raci Bey'in "Katli vaciptir!" fermanıyla katledildi. Vadi'den sonra 'M.A.T' adlı bir dizide oynadı fakat o da yayından kaldırıldı. Nefise oyunculukta tutunamadı, uzun bir bekleme sürecinden sonra, sevgilisinin kanalında sanat programı sunmaya başladı.

NEFİSE KARATAY FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yasemin Öztürk

Yasemin Öztürk de torpille Vadi'deydi! Dizinin rüzgârıyla daha sonra 'Ezo Gelin', 'Havva Durumu', 'Yemin' ve 'Binbir Gece' adlı dizilerde oynadı ama hayal ettiği çıkışı bir türlü yakalayamadı. Şimdi ne mi yapıyor; valla bir gören varsa bana da söylesin?

YASEMİN ÖZTÜRK FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Sema Öztürk

Vadi'de Jülide Toros olarak karşımıza çıktı. Bir süre sonra o da ecelle tanıştı. Kurtlar Vadisi'nden sonra 'Gurbet Kuşları' adlı bir dizide oynadı, beğenilmedi.

Seray Sever

Seray, Kurtlar'ın lanetini iliğine kadar hissetti. Süleyman'ın bacısı 'Derya Çakır'ı canlandırmıştı. Derya da bir kumarhane baskınında öldü. Sever, dizinin ardından 'ABD'nin Yolları Taştan', 'Erkeksen Seyret', 'Sıkı Dostlar' ve 'Yalancı Romantik' adlı dizilerde oynadı, performansları fark edilmedi bile. Piyasadan şu anda çok uzakta, oyunculuğu bıraktı. Halkla ilişkiler yapıyor.

SERAY SEVER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İpek Tenolcay

İpek Tenolcay da Süleyman Çakır'ın eşi Laz Ziya'nın kızı 'Nesrin Çakır' kimliğiyle epey sükse yapmıştı. Hatta gerçek hayatta Nesrin karakterinin Dündar Kılıç'ın kızı Alaaddin Çakıcı'nın eşi Uğur Çakıcı'yı anlattığı iddia edilmişti. Kimi oynarsa oynasın İpek'in canlandırdığı Nesrin de toprağa verildi. Tenolcay bu dizinin ardından altı yeni televizyon dizisinde oynadı, hiçbiri izlenmedi ve bitti. İpek Tenolcay da şimdilerde iş arıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.