Bugünkü
Takvim

belgesel oldu!

Sancılı 28 Şubat süreci ve o dönem yaşanan başörtüsü zulmü, " adı altında belgesel film oldu.

  • Kültür-Sanat
  • 01.03.2013
ABONE OL
İkna odaları belgesel oldu!
Yönetmenliğini Kevser Çakır Demir'in, yapımcılığını Fatma Aydın Ataş'ın üstlendiği "" belgeseli, 2 Mart 2013 Cumartesi günü (yarın) İstanbul Yeşilpınar Kültür Merkezi'nde izleyicisiyle buluşacak.

Anadolu'nun çeşitli yerlerinden bin bir zahmet ve emekle kazanmış oldukları okullarında okumak için büyük şehirlere gelen genç kızların maruz bırakıldıkları acı dolu günleri anlatan belgesel, "ikna odalarında başörtülerini çıkarmaları durumunda verilen burs ve kalacak yer vaatlerini, olumsuz cevap verildiğinde yöneltilen tehditleri anlatıyor.

Film, bu yaşananları kayıt altına almayı ve tarihe not düşmeyi amaçlıyor.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.