Bugünkü
Takvim
  • Kültür-Sanat
  • 07.10.2010 11:36
  • Son Güncelleme: 27.10.2010 13:47

'' sponsorlar sayesinde 'de

Yeşilçam'ın ve dizi sektörünün ünlü ismi Türker İnanoğlu, TİM Gösteri Merkezi'nde sahnelenen ünlü "" müzikalinin 'ye geliş hikâyesini anlattı

'Chicago' sponsorlar sayesinde Türkiye'de
Dünyanın en ünlü müzikallerinden birisini 'ye getirdiniz. Bu maliyetin altından nasıl kalktınız?
Böyle büyük bir prodüksiyonu ancak sponsorlar aracılığıyla gerçekleştirebilirdik. Sponsor olmadan gişedeki satışla bu tarz büyük maliyetli yapımların masrafını çıkartmak mümkün değil. Bu bakımdan da sponsorumuz "Garanti American Express"e minettarız. Onlar olmasaydı çok zorlanırdık.

Chicago bütün dünyada ilgi ile karşılanıyor. Türkiye'de müzikale ilgi nasıl? Bilet fiyatları ne kadar?
İlk hafta biraz durgundu ama şimdi ilgi çok iyi. Bilet fiyatları da yurtdışı ile hemen hemen aynı. Çünkü çok kalabalık bir ekip ve bu ekibin her türlü masrafını karşılıyorsunuz. Bilet fiyatları şöyle: Birinci kategori 400 TL, yedinci kategori 80 TL...

Bundan sonra da böyle ünlü müzikalleri getirecek misiniz?
Sponsorlardan destek alırsak getiririz. Ben bu işten para kazanmak için bu müzikali getirmedim. Bu müzikal tamamen prestij işidir. Ama bundan sonra yapılacak organizasyonlar daha ticari olacak.

'SIRRIM HALKI İYİ TANIMAM'
Televizyona yaptığınız dizi filmler, ciddi maliyetli, ünlü oyunculardan oluşan dizilerin arasından sıyrılıp zaman zaman birinciliğe oturuyor. Peki bunun sırrı nedir?
Bunun sırrı 53 senelik iş tecrübem ve halkı çok iyi tanımam. Çünkü ben, bu meziyetimden dolayı rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın "İcraatın İçinden" programını yapıyordum. Tamamen halkı çok iyi tanımamdan dolayı rahmetli Özal, bu programı bana yaptırmıştı. Mesela benim sinema filmlerim de ödül almazdı ama gişede beni hep mutlu ederdi.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.