Dünya Cenevre'deki Türk heyetini konuşuyor! Soykırımcı İsrail'in konuşma sırasında oturumu terk ettiler

İsviçre'nin Cenevre şehrinde, Filistin Özel Oturumu'na katılan Türk heyetinin de aralarında olduğu çok sayıda ülkenin temsilcileri, İsrailli yetkililerin kürsüye gelmesiyle tepki amacıyla salonu terk etti.

Giriş Tarihi 06 Haziran 2024, 20:11 Güncelleme 06 Haziran 2024, 20:24
Dünya Cenevre’deki Türk heyetini konuşuyor! Soykırımcı İsrail’in konuşma sırasında oturumu terk ettiler

İÇİNDEKİLER

İsviçre'nin Cenevre şehrinde, Filistin Özel Oturumu'na katılan Türk heyetinin de aralarında olduğu çok sayıda ülkenin temsilcileri, İsrailli yetkililerin kürsüye gelmesiyle tepki amacıyla salonu terk etti.Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) 112'nci Uluslararası Çalışma Konferansı, BM Cenevre Ofisi'nde devam ediyor.

Konferans kapsamında Filistin Özel Oturumu düzenlendi. Oturumda konuşmak için kürsüye davet edilen İsrailli hükümet yetkilisi ve işveren temsilcisi ayrı ayrı protesto edildi.Çok sayıda ülkenin temsilcileri, İsrailli yetkililerin kürsüye gelmesiyle salondan ayrıldı. Türk heyeti de, İsrailli yetkililere tepki göstererek salonu terk etti.Yetkililer, İsrail'in Gazze'deki saldırılarını protesto etmek için bu eylemi gerçekleştirdiklerini açıkladı.İsrailli yetkililerin konuşmaları alkışlanmadı.TÜM DÜNYAYA ÇAĞRI

Türk heyetinde yer alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da Cenevre'deki konferansta "İşçi ve işveren örgütlerini, uluslararası örgütleri güçlü bir şekilde acil ateşkes, insani yardım, boykot ve grev çağrısında bulunmaya davet ediyoruz", diyerek tüm dünyayı İsrail'i boykot etmeye çağırdı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN