İran'dan İsrail'e bir tehdit daha! Listede iki şehir var | İsfahan saldırısıyla dalga geçtiler: "Çocuklarımızın oynadığı oyuncaklara benziyordu"

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İsrail'in İran'ın İsfahan kentine düzenlediği öne sürülen dünkü saldırıda kullanılan insansız hava araçlarına (İHA) ilişkin "çocuk oyuncaklarına benziyor" ifadelerini kullandı. Abdullahiyan, iki şehir vurabileceklerini belirterek İsrail'i tehdit etti.

Giriş Tarihi 20 Nisan 2024, 16:31 Güncelleme 20 Nisan 2024, 16:53
İran’dan İsrail’e bir tehdit daha! Listede iki şehir var | İsfahan saldırısıyla dalga geçtiler: Çocuklarımızın oynadığı oyuncaklara benziyordu

İÇİNDEKİLER

İranlı Öğrenciler Haber Ajansına (ISNA) göre, Abdullahiyan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) toplantısına katılmak üzere gittiği New York'ta basın mensuplarına yaptığı açıklamada İsrail'in İran'a düzenlediği iddia edilen saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ÇOCUKLARIMIZIN OYNADIĞI OYUNCAKLARA BENZİYORDU
Abdullahiyan, "İsfahan'da kullanılan silahlar, insansız hava araçlarına değil, çocuklarımızın oynadığı oyuncaklara benziyordu." dedi.

İsrail'in yeni bir maceraya atılmadığı müddetçe İran'ın tepki göstermeyeceğini dile getiren Abdullahiyan, "İsrail büyük ve kayda değer bir saldırı yapmadığı sürece İran'ın karşılık verme planı yok." diye konuştu.

İRAN'DAN TEHDİT: LİSTEDE İKİ ŞEHİR VAR
İsrail'in İran'a saldırması durumunda, çok daha şiddetli bir yanıt alacağını vurgulayan Abdullahiyan, "İsrail ciddi bir saldırıda bulunur ve bu bizim için kanıtlanırsa, cevabımız hızlı ve pişman olacakları şekilde üst seviyede olacaktır. Hayfa ve Tel Aviv'i vurabiliriz. İsrail'in tüm ekonomik limanlarını da hedef alabiliriz." ifadesini kullandı.

İRAN'DAKİ PATLAMA SESLERİ
İran basını, 19 Nisan sabahı İran Hava Kuvvetleri Üssü'ne ev sahipliği yapan İsfahan eyaletinin kuzeydoğusunda patlama seslerinin geldiğini duyurmuştu.

İran'ın İsfahan ve Tebriz şehirlerinde duyulan patlama sesleri sonrası İran medyası, seslerin hava savunma sisteminin devreye girmesi ve 3 mini insansız hava aracının (İHA) imha edilmesi nedeniyle duyulduğunu yazmıştı.

İsfahan'daki patlama seslerinin ardından Tahran, İsfahan ve Şiraz ile İran'ın bazı bölgelerindeki uçuşların askıya alındığı bildirilmişti.

Amerikan medyası, ABD'li yetkililere dayandırdığı haberlerinde İsrail'in İran topraklarına yönelik saldırı düzenlediğini yazmıştı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN