Emekli Pilot Turhan Özler teleferikten kurtarma operasyonunu A Haber'de anlattı MSB sosyal medyadan paylaştı: İnsan üstü bir gayret!

Milli Savunma Bakanlığı, Antalya'daki teleferik faciasına ilişkin Emekli Pilot Turhan Özler'in A Haber'e bağlandığı yayını alıntılayarak resmi sosyal medya hesabı üzerinden videolu bir paylaşımda bulundu. Personelin insan üstü bir gayret sarf ettiğini ve bu tür kazaların nadir olduğuna dikkat çeken Özler, "Dikkat edin helikoptere pilotumuz tam kontrol altında. Bu bir otomatik pilot değil, bu bir manuel ve bunu takdirle karşılıyorum, inanın ağlamak geliyor insanın içinden. Hepsini ayrı ayrı kutluyorum. Buradaki tepe, yamaç rüzgarlarına karşı duruyorlar." dedi.

Giriş Tarihi 13 Nisan 2024, 22:09 Güncelleme 13 Nisan 2024, 22:09
Emekli Pilot Turhan Özler teleferikten kurtarma operasyonunu A Haber’de anlattı MSB sosyal medyadan paylaştı: İnsan üstü bir gayret!

İÇİNDEKİLER

Milli Savunma Bakanlığı, Antalya'daki teleferik faciasına ilişkin Emekli Pilot Turhan Özler'in A Haber'e bağlandığı yayını alıntılayarak resmi sosyal medya hesabı üzerinden videolu bir paylaşımda bulundu.

Bakanlığından paylaşımında, "Antalya'da meydana gelen teleferik kazası sonrası mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışmalarında rüzgâra rağmen zorlu bir görev gerçekleştiren Hava Kuvvetlerimizin, Jandarma Genel Komutanlığının ve Sahil Güvenlik Komutanlığının korkusuz ve kahraman pilotlarını gururla selamlıyoruz.

Emekli Hava Pilot Turhan Özler de bölgedeki zorlu şartlara rağmen Türk pilotlarının nasıl başarıyla görev yaptığını A Haber canlı yayınında duygu dolu sözlerle anlattı.

Vatandaşlarımızın kurtarılması için canla başla çalışan tüm görevlilere milletimiz adına şükranlarımızı sunuyor, elim kazada hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Geçmiş olsun Türkiye!" ifadeleri yer aldı.

Faciaya ilişkin A Haber yayınına bağlanan Emekli Pilot Turhan Özler, Türk pilotlarının başarılı çalışmalarını duygu dolu sözlerle anlattı.İNSAN ÜSTÜ BİR GAYRET
Personelin insan üstü bir gayret sarf ettiğini ve bu tür kazaların nadir olduğuna dikkat çeken Özler, "Malum kazayı bir daha Allah göstermesin. Bunlar 10 senede bir olur. Hem silahlı kuvvetler bünyesinde hem de AFAD'ın bünyesindeki helikopterin pilotlarını ve kurtarma personelini takdirle karşılıyorum. Personelin göstermiş olduğu fedakarlık standart üstü."

İNANIN AĞLAMAK GELİYOR İNSANIN İÇİNDEN
"Dağın eteğinde kurtarma yapıyorlar. Ovadan yukarıya doğru yükselen ters rüzgarlar var. Arkadaşlarımız vatandaşlarımızı kurtarmak için insan üstü bir gayret sarf ediyorlar. Dikkat edin helikoptere pilotumuz tam kontrol altında. Bu bir otomatik pilot değil, bu bir manuel ve bunu takdirle karşılıyorum, inanın ağlamak geliyor insanın içinden. Hepsini ayrı ayrı kutluyorum. Buradaki tepe, yamaç rüzgarlarına karşı duruyorlar.
Allah kazadan beladan korusun. Ders olarak anlatılacak konular bunlar." dedi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN