Hava ulaşımına meteorolojik engel! THY duyurdu: 56 sefer iptal edildi

Son dakika haberleri... Olumsuz hava koşulları hava ulaşımını aksattı. THY'den yapılan açıklamada, "İstanbul Havalimanı’nda 28 Kasım tarihli toplam 56 seferimiz iptal edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Giriş Tarihi 28 Kasım 2023, 15:41 Güncelleme 28 Kasım 2023, 16:01
Hava ulaşımına meteorolojik engel! THY duyurdu: 56 sefer iptal edildi

THY'den yapılan açıklamada olumsuz hava koşulları sebebiyle İstanbul Havalimanı'ndan yapılması planlanan 28 Kasım tarihli toplam 56 seferin iptal edildiği duyuruldu.

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Değerli misafirlerimiz; 28.11.2023 (Bugün) tarihinde Madkom (Meteorolojik Acil Durum Komitesi) kararı uyarınca, İstanbul Havalimanı kalkışlı/varışlı seferlerimizde hava muhalefeti nedeniyle iptaller yapılmıştır. İstanbul Havalimanı'nda 28 Kasım tarihli toplam 56 seferimiz iptal edilmiştir. "

METEOROLOJİDEN YAĞIŞ VE FIRTINA UYARIS
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan tahmine göre, bu gece saatlerinden sonra Tekirdağ ile İstanbul Avrupa yakasından başlayarak yarın sabah saatlerinden itibaren İstanbul geneli, öğle saatlerinden sonra Kocaeli çevreleriyle akşam saatlerinden itibaren de Bursa, Yalova, Bilecik ve Sakarya'da yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü yağış görülecek.

Sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.