Kurultayda kan gövdeyi götürüyor! Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu, Özgür Özel ve Akşener'e bombardıman: Sırtımdan hançerlediler vefasızlar

CHP kurultayında kan gövdeyi götürüyor. Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel'in başını çektiği 'değişim' hareketini hedef alan Kemal Kılıçdaroğlu, "Seçim bitti, kazanamadık. Daha nefes almadan değişim söylemi başladı. Bay Kemal'in yol arkadaşı olacaksan Bay Kemal'i arkadan hançerlemeyeceksin! Vefalı olacaksın" şeklinde konuştu. "İş cumhurbaşkanı adaylığına gelince masadan kalkıp oturmalar oldu" diyerek İYİ Parti ve Meral Akşener'e göndermede bulunan Kılıçdaroğlu, "Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım" dedi. Kılıçdaroğlu "CHP sağa kaydı" eleştirilerilerinde bulunanlara da sert tepki gösterdi. Özel'in eleştirilerine karşı sert çıkan Kılıçdaroğlu, "aroğlu söz aldı. Sert sözlerle Özel'in açıklamalarına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Eleştiriye açığım, benim kadar eleştiriye açık kimse yoktur. PM’de beni eleştiren kimsenin sözünü kesmem, sen de burada söylediklerini uzun süredir beraber çalışıyoruz ya keşke yüzüme söyleseydin.Sanki örgüt hiç yok, ben tek başımayım. Olayları çarpıtarak anlatmak doğru değil." ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi 04 Kasım 2023, 14:07 Güncelleme 04 Kasım 2023, 21:42
Kurultayda kan gövdeyi götürüyor! Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu, Özgür Özel ve Akşener’e bombardıman: Sırtımdan hançerlediler vefasızlar

İÇİNDEKİLER

Yerel seçim sonrası 'değişim' tartışmalarıyla boğuşan Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) dananın kuyruğu kopuyor. CHP 38. Olağan Kurultayı "İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı" sloganıyla bugün Ankara'da yapılıyor.

Açılış konuşmasından önce Kemal Kılıçdaroğlu, ve Ekrem İmamoğlu'nun tavşan adayı Özgür Özel, kurultay salonunda kendilerine ayrılan koltuklarda yan yana oturdu.


Daha sonrasında Kılıçdaroğlu kurultayın açılış konuşmasını yaptı. Ekrem İmamoğlu'nun divan başkanlığını oylattı. Kılıçdaroğlu'nun İmamoğlu'nu sadece 'Ekrem Bey' diyerek kürsüye davet etmesi dikkatlerden kaçmazken; salonda 'değişimciler' ve 'genel merkezciler' arasında kısa süreli gerilim yaşandı.Daha sonra tekrar kürsüye gelen Kemal Kılıçdaroğlu "Sizi utandıracak hiçbir şey yapmadım. Her şeyi Türkiye için yaptım" sözleriyle partililere seslendi.

TERÖR TUTUKLULARINI SELAM ÇAKTI!
Terör tutuklarını 'demokrasi kahramanı' olarak tanıtan Kılıçdaroğlu, "Osman Kavala'ya, Selahattin Demirtaş'a selam olsun. Selam olsun demokrasi kahramanlarına" ifadeleriyle büyük tepki çekti.AKŞENER VE İMAMOĞLU'NU BOMBALADI: SIRTIMDAKİ HANÇERLERLE SEÇİME GİRDİM
Kılıçdaroğlu, 6'lı masa ve aday olduğu süreçte yaşananlarla ilgili de konuştu. "İş cumhurbaşkanı adaylığına gelince masadan kalkıp oturmalar oldu" diyerek İYİ Parti ve Meral Akşener'e göndermeden bulunan Kılıçdaroğlu, "Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım" şeklinde konuştu.

Şu ifadeleri kullandı;

"İHANETİ GÖRDÜK AMA YIKILMADIK"
Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım. Usta Nazım'ın dediği gibi ateşi ve ihaneti gördük ama yılmadık, yıkılmadık. Yapılan bütün kumpaslara, yalana dolana rağmen, çalıştık, yılmadık, yıkılmadık asla ve asla boyun eğmedik. Yolu doğru olanın yükü ağır olur, hançerle beraber yükümüz ağırdı.İMAMOĞLU VE ÖZGÜR ÖZEL'E 'SIRTLAN' GÖNDERMESİ
Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel'in başını çektiği 'değişim' hareketini de hedefe koyan Kemal Kılıçdaroğlu, "Seçim bitti, kazanamadık. Daha nefes almadan değişim söylemi başladı. Değişim diyenler, uzun süredir değişmeyenlerdi. Seçimden sonra ilk işim onları değiştirmek oldu. Hangi değişimden söz ediyorsunuz? Girilemeyen yerlere girdik. CHP Türkiye coğrafyasının her yerinde konuştu, tartıştı. Değişimin içinde olanlar değişimi fark edemezler. Asla yan yana gelemez dedikleri insanlarla yan yana geldim, kucaklaştım" dedi.

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı;

Daha nefes alamadan değişim söylemleri başladı. Değişim söylemlerini dillendirenler uzun süredir değişmeyenlerdi. Ama seçimden sonra ilk işim onları değiştirmek oldu. Hayatın kendisi değişir zaten. İlk değişimi, 2019, en büyük değişimi yaşayan parti CHP'dir. En büyük değişimi yaşayan parti CHP'dir. Örneğin ne diyolardı? Bu cehape varya, Sivas'ın ötesine gidemiyordu diyorlardı. Peki bugün, bugün oralardan milletvekili çıkardık. Hangi değişimden söz ediyorsunuz? Girilemeyen yerlere girdik. CHP Türkiye coğrafyasının her yerinde konuştu, tartıştı. Değişimin içinde olanlar değişimi fark edemezler. Asla yan yana gelemez dedikleri insanlarla yan yana geldim, kucaklaştım. Dilimizi değiştirmek zorundaydım. Biz sadece muhalefet eden bir parti görünümündeydik. Ama öyle köklü bir değişim yaptık ki Türkiye'nin en temel sorunlarına çözüm üreten bir parti olduk. Biz hangi sorun varsa Türkiye coğrafyasında o sorunlara akılcı çözümler üreten tek partiyiz."CHP SAĞA KAYDI" ELEŞTİRİLERİNE SERT TEPKİ
Değişimci olunca değişmeyen arkadaşların çok sık dillendirdiği bir şey var; "CHP sağa kaydı". Bunlar sağın da solun da ne olduğunu bilmiyor. Çok açık ve net. CHP halkın partisidir. 6 okumuzdan birisi halkçılıktır. Avrupa'nın en güçlü sosyal demokrat partisi CHP'dir. Değişimin içinde olanlar değişimi fark edemezler. biz muhalefet politikamızı da değiştirdik. Sosyal kimlikler üzerinden politika üretmeye başladık. Bazı arkadaşlarımızın sosyal kimliğin ne olduğundan haberi olmayabilir.

Her bir sosyal kimliğin sorunlarına akılcı politikalar üretmek için seferber oldu. Bizim sağa kaydığımızı söyleyenler! Çöpten kağıt toplayanların yanına kim gitti? Bu kardeşiniz gitti. Sendikaların bile doğru dürüst sahip çıkmadığı taşeron işçileri örgütledik. İktidar en son kadro vermek zorunda kaldı. Bu sağcılık mıdır solculuk mudur?'DEĞİŞİMCİ' TAYFAYA TEHDİT... "DEĞİŞİM NASIL OLUR GÖRECEKSİNİZ"
Tüzük kurultayında değişim nasıl olur, sadece Türkiye değil tüm dünya görecek! Yüzde 50 cinsiyet kotası getireceğiz. En zayıf halkamız bugüne kadar çözmekte en zorlandığımız kısım ev kadınları... Evlere girmemiz lazım, sorunlarını onlardan dinlememiz lazım. 6-7 ayda 100 bin yeni kadın üyeyi partimize kaydettik. Kadın üye sayımızı artırın. Her yerde her zaman ön seçim olacak. Genel sekreterlik makamını güçlendireceğiz. İç denetim mekanizmasını getireceğiz.

SON KEZ...
Son kez aday olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Ben de bir sonraki kurultayda sizlerin arasında oturup seçilen yeni genel başkanımı alkışlayacağım. Benim kişisel bir mücadelem yok. Tek isteğim halkımın gönlünde taht kurmaktır" dedi.

YÜZÜME SÖYLESEYDİN! SANKİ ÖRGÜT HİÇ YOK, BEN TEK BAŞIMAYIM
Genel Başkan adayı Özgür Özel'in konuşmasının ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu söz aldı.

Sert sözlerle Özel'in açıklamalarına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Eleştiriye açığım, benim kadar eleştiriye açık kimse yoktur. PM'de beni eleştiren kimsenin sözünü kesmem, sen de burada söylediklerini uzun süredir beraber çalışıyoruz ya keşke yüzüme söyleseydin. Sanki örgüt hiç yok, ben tek başımayım. Olayları çarpıtarak anlatmak doğru değil. Genel başkan sağduyulu olmalı. Özgür kardeşimi severim, uzun süredir beraberiz. Belediye başkan adayı olacağım dedi, oldu. Milletvekili olacağım dedi, oldu. Genel başkanlarda çifte standart olmaz. İşin özü budur. Size inanıyorum. Her kuruşun hesabını vermeye hazırız. " dedi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN