Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan "Eris” varyantı açıklaması: Yaşlılar ve kronik hastalığı olanlar dikkat etmeli...

Sağlık Bakanı Koca, yaptığı açıklamada, "Eris” adlı varyant, halen hayatın normal şekilde sürdüğü ülkelerden sonra, sınırlı sayıda vakada, ülkemizde de görüldü. Bunda endişe edilecek bir şey yok. Bilim insanları üzerinde konuşabilirler ama halkımız için gündem olmaya değer değil. Yaşlılarımızın, kronik hastalığı olanların her zamanki gibi kendilerine dikkat etmelerini daha önce söylemiştim." ifadelerine yer verdi.

Giriş Tarihi 19 Eylül 2023, 19:07 Güncelleme 20 Eylül 2023, 07:57
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Eris” varyantı açıklaması: Yaşlılar ve kronik hastalığı olanlar dikkat etmeli...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 'Koronavisür' varyantlarıyla ilgili açıklama geldi.

Bakan Koca, Eris adlı varyantın Türkiye'de de görüldüğünü fakat endişe edecek bir durum olmadığını söyledi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Eris' varyantına ilişkin "Koronavirüs, ta salgının başından beri sürekli mutasyona uğradı. Omicron varyantının ardından da tüm dünya basit tedbirler dışında normale döndü. Bir virüs tamamen yok olmaz. Genel olarak, giderek daha zayıf varyantlara dönüşür. "Eris" adlı varyant, halen hayatın normal şekilde sürdüğü ülkelerden sonra, sınırlı sayıda vakada, ülkemizde de görüldü.

Bunda endişe edilecek bir şey yok. Bilim insanları üzerinde konuşabilirler ama halkımız için gündem olmaya değer değil. Yaşlılarımızın, kronik hastalığı olanların her zamanki gibi kendilerine dikkat etmelerini daha önce söylemiştim. İyi akşamlar." dedi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN