Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan 'Erenköy Direnişi' paylaşımı: Bağımsızlık mücadelesinde verilen mücadelenin destekçisi olacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Erenköy Direnişi'nin 59'uncu yıl dönümünde, direnişin Kıbrıs Türkleri için önemini vurgulayan açıklamalarda bulundu. Yılmaz, "Şanlı Erenköy Direnişi ile o gün verilen mücadele, Kıbrıs Türkü'nün vatanında güven içinde yaşaması bakımından bugün çok daha anlamlı hale gelmiştir." dedi.

Giriş Tarihi 09 Ağustos 2023, 01:47 Güncelleme 09 Ağustos 2023, 04:30
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan ’Erenköy Direnişi’ paylaşımı: Bağımsızlık mücadelesinde verilen mücadelenin destekçisi olacağız

İÇİNDEKİLER

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Erenköy Direnişi'nin 59. yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Bugün, Kıbrıs Türk halkının 'Çanakkale Destanı' olarak adlandırılan Erenköy Direnişi'nin 59'uncu yıl dönümü. Kıbrıs Barış Harekatı'nın yolunu açan Erenköy Direnişi, Mücahitlerimiz ve Mehmetçiklerimizin destansı kahramanlıkları ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığı ile taçlanmıştır. Şanlı Erenköy Direnişi ile o gün verilen mücadele, Kıbrıs Türkü'nün vatanında güven içinde yaşaması bakımından bugün çok daha anlamlı hale gelmiştir.

Türkiye olarak, KKTC'nin bağımsızlık mücadelesinde verilen mücadelenin her platformda sonuna kadar destekçisi olmaya devam edeceğiz. Erenköy Direnişi'nin 59'uncu yıl dönümü vesilesi ile, 4'üncü Filo komutanı Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel'i ve istiklal uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum" açıklamalarında bulundu.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN