Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 26.02.2021 16:47
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 27.02.2021 19:40
ABONE OL

? Saat kaçta açılıyor kapanıyor? 27-28 Şubat !

Vergi dairelerinin bu hafta sonu açık olup olmadığını merak edenler konu hakkında araştırmalara başladı. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından önemli bir son dakika açıklaması yapıldı. İçişleri Bakanlığı, borç yapılandırmasının son günü olan 1 Mart'ta vergi dairelerinde yoğunluk yaşanmaması için valiliklere genelge gönderdi. Peki, ? Saat kaçta açılıyor kapanıyor? İşte 27-28 Şubat vergi dairesi çalışma saatleri...

Vergi daireleri hafta sonu açık mı?

Vergi dairelerinin çalışma saatleri hakkındaki araştırmalar özellikle son saatlerde artışa geçti. Borçlarını ödeyecek vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlamasında dairelerin açık olup olmayacağı konusunda son dakika açıklaması yapıldı. İçişleri Bakanlığı, borç yapılandırmasının son günü olan 1 Mart'ta vergi dairelerinde yoğunluk yaşanmaması için valiliklere genelge gönderdi. Peki, vergi daireleri hafta sonu açık mı? Saat kaçta açılıyor kapanıyor? 27-28 Şubat vergi daireleri çalışma saatleri nedir? İşte detaylar...

VERGİ DAİRELERİ HAFTA SONU AÇIK MI?

Vergi borcu ödemesi/ yapılandırmasında son tarih 1 Mart olduğu için, bu hafta sonuna özel vergi daireleri açık olacak.

İşte genelgede yer alan bilgiler;

İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında yapılan görüşmeler kapsamında; 1 Mart Pazartesi günü vergi dairelerine yoğunluk yaşanmaması için 81 İl Valiliğine genelge gönderildi.

Genelge kapsamında vergi borçlarını ödemek/ yapılandırmak isteyen vatandaşlar borç bilgilerini içeren belgeleri yanında bulundurmak ve güzergahla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında yapılan görüşmeler kapsamında vergi borcu ödemesi/ yapılandırmasında son tarih olan 1 Mart Pazartesi gününde, vergi dairelerine yoğunluk yaşanmaması için 81 İl Valiliğine "Vergi ve Borç Yapılandırma" konulu genelge gönderildi.

Genelgede, vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7256 sayılı Kanun kapsamında borçlarını yapılandıran vatandaşların peşin veya taksitler halinde ödeyebilecekleri son tarih 1 Mart 2021 Pazartesi günü olduğu belirtildi.

   Genelgede Hazine ve Maliye Bakanlığınca yapılandırma kapsamında vergi borçlarını hafta sonu ödemek isteyen vatandaşların gelen talepler dikkate alınarak sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 27 ve 28 Şubat 2021 Cumartesi ve Pazar günlerinde vergi dairelerinin açık bulundurulmasına karar verildiği ifade edildi. Yapılandırma kapsamında olan diğer kamu idareleri de kurumlarınca uygun görülmesi halinde aynı tarihlerde açık bulunabileceği belirtildi.

   Bu çerçevede; ödemenin son tarihi olan 1 Mart 2021 günü yoğunluk yaşanmaması ve vatandaşların kanunun getirmiş olduğu imkânlardan azami ölçüde yararlanılabilmesi amacıyla 27 ve 28 Şubat 2021 Cumartesi ve Pazar günlerinde güzergah ve muafiyet sebebiyle sınırlı olacak şekilde;
   yapılandırılan borçlarını ödemek üzere vergi daireleri ile diğer kamu idarelerine gidebilecek.

   Ödeme yapmak isteyen vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasından; yapılandırılan borcun ödemesini yapmak üzere sokağa çıktıklarını gösterir belgeyi (borç yapılandırmasına ilişkin başvuru dilekçesi, ödeme planı vb.) yanlarında bulundurmak ve istenildiğinde ibraz etmek kaydıyla muaf olacak.

   Ödemelerin yapılacağı vergi daireleri ile kamu idarelerinde görevli personelin ise kurum kimliklerini ibraz etmek kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından istisna olacak.

   VERGİ DAİRELERİ ÇALIŞMA SAATLERİ

   Vergi daireleri sabah 08.30'da açılıyor. Mesai, 17.00'ye kadar sürüyor.