Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 11.02.2021 09:55
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 11.02.2021 09:55
ABONE OL

İstanbul'da kar ne zaman yağacak? Uzmanlar tarih verdi... !

İstanbul'da kar ne zaman yağacak? nın başlayacağı tarih vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Yurdu etkisi altına alması beklenen soğuk hava ve kar yağışının İstanbul'da da etkili olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji uzmanlarına göre, sıcaklıklarda 1 gecede 15 dereceye kadar düşüş olacak. Pek ?

İstanbul'da kar ne zaman yağacak? Uzmanlar tarih verdi... İstanbul 5 günlük hava durumu!

İstanbul kar ne zaman yağacak? İstanbul 5 günlük hava durumu İstanbullu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İstanbul'u ve yurdu etkisi altına alacak soğuk hava ve kar yağışı için tarih verildi. Türkiye genelinde kar yağışının 1987, 2002 ve 2004'deki yağışlar gibi etkili olması bekleniyor. Peki, İstanbul kar ne zaman yağacak?

İSTANBUL KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün günler öncesinden duyurusunu yaptığı soğuk hava Megakent İstanbul'da adeta kapıya dayandı. Yaklaşık 10 gündür bahar havasının etkili olduğu İstanbul'da sıcaklıklar bugünden itibaren 20 dereceye yakın düşecek.

Soğuk hava ile birlikte Cumartesi gece saatlerinden itibaren son yılların en etkili kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı 5 gün boyunca etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'da etkili olması beklenen son yılların en şiddetli soğukları için günler öncesinden tahminde bulunmuştu. Yapılan tahminlerin ardından İstanbul'da 10 gündür etkili olan bahar havası bugün İstanbul'u terk ediyor.

Bahar havasının terk etmesi ile birlikte İstanbul'da bu gece saatlerinden itibaren hava sıcaklıkları 20 derece birden düşecek. Soğuk hava ile birlikte Cumartesi günü gece saatlerinde kar yağışı İstanbul'un batı ilçelerinden giriş yapması bekleniyor.

   Kar yağışının İstanbul'da Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerine kadar etkili olması bekleniyor. Uzmanların tahminlerine göre etkili olacak olan kar yağışı son yılların en ağır kış şartları arasında yer alacak. Öte yandan kar yağışının İstanbul'da son yılın en düşük seviyesini gören barajların doluluk oranlarını da hızla yükseltmesi bekleniyor.

   Beklenen soğuk hava ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklama ise şu şekilde:
   "Havanın; Perşembe günü parçalı çok bulutlu, Cuma günü ilk saatlerden itibaren aralıklı yağmurlu, Cumartesi ise çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Pazar günü sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde başlayacak olan yağışların, kıyı kesimlerde de zaman zaman kar şeklinde olması bekleniyor. Maksimum sıcaklığın, Perşembe günü 19 derece iken Pazartesi 3 dereceye kadar düşmesi bekleniyor."

   YURTTA HAVA DURUMU!

   Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

   Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ve Antalya çevrelerinde yer yer gök gürültülü sağanak, gece saatlerinde Kırklareli'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi, Edremit Körfezi, Çanakkale ve Muğla çevreleri ile İzmir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis hadisesi ile birlikte doğu bölgelerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.