Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.01.2021 19:40
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.01.2021 21:12
ABONE OL

Son dakika: toplantısı sonrası yazılı açıklama

Gelen son dakika haberine göre, toplantısı sonrası yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "'da yükselişe geçen İslam düşmanlığı konusu ele alındı." denildi.

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu, Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı.

Toplantı sonrası yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Batı'da yükselişe geçen İslam düşmanlığı konusu ele alındı. Başkan Erdoğan Batı'nın ırkçı yüzünü belli ettiğini vurguladı." denildi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Toplantıya, kurul üyeleri, İsmail Kahraman (sol 4), Cemil Çiçek (sol 3), Köksal Toptan (sağ 3), Mehmet Ali Şahin (sağ 2), Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü ve Büyükelçi Hasan Doğan (solda), Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı (sol 2) ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun (sağda) da katıldı.

Açıklamada "Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu toplantısı bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda, Kurul üyeleri, Batı toplumlarında yükselişe geçen yabancı ve İslam düşmanlığı konusunu ele almışlar, İslam dünyasının içinde bulunduğu durum üzerine değerlendirmelerde bulunmuşlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, toplantıda, Batı'nın uzunca bir süre arkasına saklandığı demokrasi, özgürlük, insan hakları makyajı döküldükçe, ırkçı, ayrımcı, barbar ve vandal yüzün kendini belli etmeye başladığını ifade etmiştir.

"MYANMAR, DOĞU TÜRKİSTAN, BALKANLAR, FİLİSTİN..."

Myanmar'dan Doğu Türkistan'a, Balkanlar ve Kafkaslardan Filistin'e kadar farklı coğrafyalarda da Müslümanlara yönelik katliam, zulüm, baskı, işgal ve fanatizm uygulamalarının görüldüğüne işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, en vahim ve iç acıtıcı sahnelere de İslam coğrafyasında şahitlik edildiğini dile getirmiştir.

Kurul üyeleri, İslam dünyasının iç çekişmelerinden kurtarılıp birlik ve beraberliğinin güçlendirilmesi ve dinin özünden neşet etmeyen arkası karanlık yapılarla mücadele hususları üzerine fikir teatisinde bulunmuşlardır." denildi.

      Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır. TURKUVAZ HABERLEŞME VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ