Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 20.01.2021 15:49
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 20.01.2021 15:56
ABONE OL

paylaştı! İşte ! İstenen her derinlikte patlayabiliyor!

Savunma sanayiide milli silahlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. tarafından geliştirilen düşmana adeta korku salıyor. SAN'ın görüntülerini "Denizlerin en derininden, göklerin en yükseğine vatanımızın her köşesi bizlere emanet!" ifadeleriyle paylaştığı i, istenilen derinlikte patlayabiliyor.

Ulusal roket ve füze araştırma ve üretim programlarına önderlik yapan Roketsan'ın sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yapıldı.

Denizaltı Savunma Harbi Roketi'nin (DSH) etkin gücünden bahsedilen paylaşımda, "Denizlerin en derininden, göklerin en yükseğine vatanımızın her köşesi bizlere emanet!" denildi.

DSH DENİZALTI SAVUNMA HARBİ ROKETİ VE ATICI SİSTEMİ
Roketsan'ın sitesinde yer alan bilgilere göre, Denizaltı Savunma Harbi (DSH) Roketi ve Atıcı Sistemi yeni tip karakol botlarından su altı hedeflerine karşı geliştirilmiş, 500 – 2.000 m menzil ve 15 – 300 m derinlik aralığında kullanılabilen, su üstü platformunun silah yönetim sistemi ve sonarı ile entegre çalışabilen, otomatik yönlendirme yeteneğine sahip bir sistem olduğu belirtildi.

   Sistemin hedeflere tekli veya salvo atış yapabildiği ve ayarlanabilir tapa özelliği sayesinde roketlerin istenen derinlikte patlamasının sağlandığı vurgulandı.

   Yüksek infilaklı harp başlıklı DSH Roketi'nin duyarsız mühimmat özelliğine de sahip olduğu açıklanırken, atıcı sistemin stabilizasyon, otomatik ve manuel yönlendirme özellikleri bulunduğuna dikkat çekildi.

   Atış Kontrol Sistemi'nin su üstü platformu tarafından sağlanan seyir ve hedef bilgilerini kullanarak gerekli atış esaslarını hesapladığı belirtildi.

   Teknik Özellikler

   Çap: 196 mm

   Ağırlık (Roket): 35,5 kg

   Patlayıcı Ağırlığı: 12 kg

   Uzunluk (Roket): 1,3 m

   Menzil: 500-2000 m

   Patlama Derinliği: 15-300 m

   Harp Başlığı Tipi: Tahrip

   Tapa Tipi: Zaman Ayarlı (Atış Kontrol Bilgisayarı ile Otomatik Derinlik Ayarı)

   Salvo Aralığı: 0.8 sn

   Yakıt Tipi: Az Dumanlı Kompozit Yakıt

   Atıcı Sistem Mühimmat Kapasitesi: 6 Roket

   Lançer Yönlendirme: Otomatik – Manuel

   Atıcı Sistem: Stabilize, Sonar Verisi ile Otomatik Lançer Yönlendirme

   Atıcı Sistem Ağırlığı: 1200 kg(Roket Yükü)