Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.01.2021 16:39
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.01.2021 16:39
ABONE OL

2021 başvuru sonuçları sorgulama! personeltemin.msb.gov.tr açıklandı!

2021 başvuru sonuçları sorgulama ekranı başvuru yapan adaylar tarafından sorgulanıyor. hakkında araştırma yapılıyor. 11-25 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen başvuruların değerlendirilmesinin ardından sonuçlar uzun zamandır bekleniyordu. Beklenen açıklama geldi ve duyuruldu. Astsubay alımı sonuçlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

MSB astsubay alımı başvuru sonuçları sorgulama! 2021 muvazzaf astsubay alımı sonuçları açıklandı!

2021 MSB astsubay alımı başvuru sonuçları açıklandı! Muvazzaf astsubay alımı sonuçları erişime açıldı. 11-25 Aralık tarihi arasında yapılan başvuruların ardından MSB astsubay alımı sonuçları bilgilendirmesi yapıldı.

MSB ASTSUBAY ALIMI SONUÇLARI SORGULAMA!

Astsubay alımı başvuru sonuçları MSB'nin https://personeltemin.msb.gov.tr/ internet adresinden yayımlandı.

ASTSUBAY ALIMI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

(a) Muvazzaf astsubay adayları için 926 sayılı TSK Personel Kanunu'nun 68'inci maddesi ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliği'nin 6'ncı maddesinde düzenlenmiş olan nitelikleri taşımaktır.

Bunlar:

(İ) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

(İİ) Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

(İİİ) Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak,

(IV) Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak,

(V) Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasında olumlu sonuç almak,

(VI) Herhangi bir kadın/erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak,

(VII) Daha önce çalıştığı kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlakî nedenlerle çıkarılmamış olmak,

(VIII) Adlî sicil müdürlüğü, ilgili Cumhuriyet savcılığı ve kayıtlı olduğu yerli Askerlik şubelerinden temin edilecek belgelerde; bakaya veya yoklama kaçağı olarak aranmamak veya bu suçlardan soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamak,

(IX) Yapılacak sınavlarda başarılı olmak,

(X) Hakkında Yedek Subay/Yedek Astsubay olamaz kararı bulunmamak.

(b) Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

(c) Millî güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

(ç) 926 sayılı TSK Personel Kanunu ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliği'nin 6'ncı maddesindeki diğer şartlara sahip olmak.