Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 01.12.2020 17:30
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.12.2020 17:30
ABONE OL

Aile boyu ihanet! FETÖ'cülere ceza yağdı!

’un faili hain terör örgütü FETÖ’nün bir aileden yetiştirip orduya sızdırdığı 5 kardeş Hasan, Hüseyin, Furkan, Rıdvan ve Enes Aslanbay'a ceza yağdı. Başkan Erdoğan'a suikasta giden, 'i şehit eden ve 15 Temmuz gecesi komutanları rehin alan ihanet timlerinde yer alan 3 kardeş, ihanetin hesabını yargı karşısında verdi. 3 kardeşe, yargılandıkları davalarda 6'sı ağır 8 müebbet ile 144 yıl hapis cezası çıktı.

Aile boyu ihanet! FETÖ'cülere ceza yağdı!

Devletin bütün kılcal damarlarına sızan Fetullahçı Terör örgütü, bir aileden 5 kardeşi önce askeri okullara daha sonra orduda kritik yerlere yerleştirdi. Aslanbay ailesi'ne mensup kardeşler Hasan, Hüseyin, Furkan, Rıdvan ve Enes askeri okullara girdi. Örgütün gizli haberleşme programını kullanmayan kripto FETÖ'cü kardeşler gecesi hainlikte sınır tanımadı. 5 kardeşten Hasan 'deki MAK filosunda, Furkan Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda, Hüseyin ise 'daki MAK timinde görevliydi. Diğer kardeşler Rıdvan Hava İstihbarat Astsubay Çavuş, Enes ise Astsubay Meslek Yüksek Okulunda okuyordu.

KRİPTO FETÖ'CÜ KARDEŞLER
Aslanbay kardeşlerden özellikle 3'ü 15 Temmuz gecesi kilit yerlerde görev aldı. İzmir 2. Ana Jet Üs Komutanlığındaki MAK Filosunda görevli üsteğmen Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast yapmaya giden tim içerisinde yer aldı. Hasan Aslanbay, Skorsky helikopterde makineli tüfekçi olarak kalkışmaya destek verdi. Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli Furkan ise Ankara'da darbeci general Semih Terzi'yle birlikte hareket eden timdeydi. Furkan Aslanbay'ın da aralarında olduğu tim, 15 Temmuz gecesi kahraman astsubay 'i şehit etti. Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığındaki MAK timlerinde görevli üsteğmen ise 'da Moda Deniz Kulübü'ne baskın yapıp, Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal ile birlikte 8 generali rehin alan timi yönetti. Hasan, Furkan ve Hüseyin Aslanbay darbe girişiminin ardından tutuklanırken, diğer kardeşleri Rıdvan ile Astsubay Meslek Yüksek Okulu'nda okuyan Enes Aslanbay ihraç edildi.

ÖMÜR BOYU CEZAEVİNDE KALACAKLAR
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a suikast için Marmaris'e giden ve kalkışmanın başarısız olmasından sonra kaçan Hasan Aslanbay, Muğla'da darbecilerle birlikte yargılandı. Hasan Aslanbay Anayasayı i̇hlal, Cumhurbaşkanına suikast ve 2 kez yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme suçunu işlediği gerekçesiyle 4 kez ağırlaştırılmış müebbet, nitelikli kasten yaralama suçundan 6 yıl, nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan da 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 15 Temmuz gecesi iki helikopterle Konya'dan İstanbul'a giden ve Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal'ın da aralarında bulunduğu 8 generali rehin alan timi yöneten Hüseyin Aslanbay, Akıncı üssü davasında yargılandı. Komutanlara plastik kelepçe takarken görüntüleri bulunan Aslanbay, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 8 kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 8 kez ayrı ayrı 15 yıl hapis cezası aldı.

FURKAN'IN CEZASINI YARGITAY ONADI
15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığını darbecilere teslim etmeyen Ömer Halisdemir'i şehit eden timde görevli Aslanbay kardeşlerden eski astsubay Furkan ise Ömer Halisdemir'in şehit edilmesi eylemine ilişkin "nitelikli kasten öldürme" suçundan ağır müebbet, Anayasal düzeni ortadan kaldırmak suçundan ise müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Furkan Aslanbay'ın cezası Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından da onandı.