Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.11.2020 16:42
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.11.2020 16:42
ABONE OL

otobüs, metro, ? 22 Kasım yarın ?

22 Kasım yarın ? otobüs, metro, ? KPSS sınavı için sokağa çıkacak vatandaşlar yasaklar süresince otobüs metro metrobüslerin çalışıp çalışmadığını araştırıyor. Peki, 22 Kasım yarın otobüsler çalışıyor mu? İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden otobüslerin çalışmasına ilişkin duyuru geldi.

Sokağa çıkma yasağı otobüs, metro, metrobüs çalışıyor mu? 22 Kasım yarın otobüsler çalışıyor mu?

Sokağa çıkma yasağı otobüs metro metrobüs çalışıyor mu? Yarın otobüsler çalışıyor mu sorusuna vatandaşlar yanıt arıyor. 22 Kasım otobüsler çalışıyor mu sorusuna cevap aranıyor. KPSS sınavı için sokağa çıkacak vatandaşlar otobüslerin çalışıp çalışmadığına yanıt arıyor.

22 KASIM YARIN OTOBÜSLER ÇALIŞIYOR MU?

Koronavirüs ile mücadele amacıyla uygulanacak tedbirler, 20 Kasım Cuma günü saat 20.00'de devreye girdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, raylı sistem tarifesini yeniden düzenledi. Otobüs, metrobüs ve deniz ulaşımı seferlerinde ise değişiklik yapılmayacak.

20 Kasım itibariyle hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, İETT otobüsleri, metrobüs hattı, Şehir Hatları vapurları ile özel deniz motorlarının seferlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

Özel halk otobüsleri ile erguvan otobüslerinde, sık aralıkla çalışan hatlarda frekans 15 dakikaya çekilecek. Sefer aralığı daha geniş olanlara müdahale edilmeyecek. Yoğun hatlar için filo yedeği bulundurulacak. Gerekli durumlarda filo yönetimi tarafından ek seferler konulacak.

Metro, fünikuler ve tramvay seferlerine, hafta içi hali hazırda uygulanan çalışma tarifesiyle devam edilecek.

Hafta sonu ise 06:00 - 09:00 ve 20:00 - 24:00 arasında izinli vatandaşlar için seferler 15 dakika aralıklarla devam edecek. 09:00-10:00 saatleri arasında otobüs sayası artırılacak. 10:00-20:00 saatleri arasında da hafta sonu normal tarifesiyle çalışılacak.

Hafta içi mevcut tarifeyle yapılacak teleferik seferleri, hafta sonu ise sadece 10:00 – 20:00 saatleri arasında halihazırdaki hafta sonu tarifesiyle gerçekleştirilecek.