Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 30.10.2020 23:48
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 31.10.2020 00:43
ABONE OL

inin ardından enkaz altındaki çocuktan kurtarma personeline: Abi sen gitme…

'nin gündeminde oturan inin etkileri hala sürerken bölgeden son dakika haberleri de gelmeye devam ediyor. 6.6 şiddetinde yaşanan ve çevre illerden de hissedilen depremin enkaz çalışmaları hala sürerken enkaz altında kalan bir genç ile onu kurtarmaya çalışan görevlinin diyaloğu yürekleri dağladı. "Abi sen gitme" diyerek sesini duyurmaya çalışan gencin diyaloğu izleyen herkesi gözyaşlarına boğdu.

İzmir depreminin ardından sosyal medyaya pek çok fotoğraf ve video yayılmaya devam ederken bunlara bir yenisi daha eklendi. Enkaz altında kalan genç ile onu kurtarmaya çalışan görevlinin diyaloğu herkesi gözyaşlarına boğdu. "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağlarken durumun vehameti de bu şekilde gözler önüne serilmeye devam ediyor.

İZMİR'DEN YURAK BURKAN GÖRÜNTÜ!

İzmir'de 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından sosyal medyada birçok fotoğraf ve video paylaşıldı. O videolardan biri de Manisa İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal'ın yönettiği ekibin İzmir'de enkaz altında kalan genci kurtardığı anlardı. Gencin kendisini kurtarmaya gelen ekiptekilerden birine 'abi sen gitme' deyişi yürek yaktı.

Enkaz altındaki çocuktan kurtarma ekibine;

Abi sen gitme

   İzmir'de enkaz altında kalan Günay ismindeki çocukla kurtarma ekibinin diyaloğu göz yaşarttı. Üzerindeki enkaz için "abi şunu itiverin ya" diyen küçük çocuğun kendisiyle konuşan kurtarma ekibine "Abi sen gitme ya" demesi göz yaşarttı.

   Takvim Gazetesini telefonuna indir | Android

   Takvim Gazetesini telefonuna indir | App

   Takvim Gazetesini telefonuna indir | Huawei App

   İzmir'de 6.6 şiddetindeki depremden acı ve umut dolu haberler bir arada geliyor. Son olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal'ın enkaz altında kalan Günay ismindeki çocukla konuşması sosyal medyaya yansıdı. Ayaklarının acıdığını belirten küçük çocuk İnal'a "Abi ben çıkmak istiyorum, şunu itiverin ya" diyerek seslendi. Günay'ın İtfaiye Daire Başkanı İnal'a "Abi sen gitme" diyerek seslenmesi ise yürekleri dağladı.

   İşte enkaz altında kalan Günay ile Manisa İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal'ın o konuşması;

   Gürhan İnal; Bizim burada olduğumuzu matkap seslerini duyuyorsun zaten

   Çocuk; Duyuyorum abi

   Gürhan İnal; Senin için çalışıyoruz bütün ekip

   Çocuk ; Tamam abi, ben çıkmak istiyorum ya

   Gürhan İnal; Tamam çıkartıcaz Günay

   Çocuk; Abi şunu itiverin ya,

   Gürhan İnal; İticez iticez merak etme. İyi şükür kafan ya da başka yerler ezilmemiş çok iyisin şu an. Bizle konuşuyorsun

   Çocuk; Konuşuyorum.

   Gürhan İnal; Seni alıcaz merak etme tamam mı Günay?

   Çocuk; Tamam abi

   Gürhan İnal; Bir şey diyor musun başka bana?

   Çocuk; Abi sen gitme

   Gürhan İnal; Tamam Günay

   Gürhan İnal; Benim adım Gürhan

   Çocuk; Abi bacaklarım acıyor benim

   Gürhan İnal; Alıcaz o ağırlığı az kaldı tamam mı?

   Çocuk; Abi delik açılmadı mı?