Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 18.10.2020 20:16
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.10.2020 21:59
ABONE OL

Son dakika: 'den Cumhurbaşkanı seçilen 'a tebrik mesajları

'nde () cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için oy verme işlemi sona erdi. KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı oyların yüzde 51.74'ünü alan oldu. Tatar'a 'den tebrik mesajları yağdı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için oy verme işlemi sona erdi. KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı oyların yüzde 51.74'ünü alan Ersin Tatar oldu. Tatar'a Türkiye'den tebrik mesajları yağdı.

BAŞKAN ERDOĞAN: TÜRK MİLLETİ ADINA TEBRİK EDİYORUM
Başkan Erdoğan, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Ersin Tatar'ı şahsım ve Türk Milleti adına tebrik ediyorum. Türkiye, Kıbrıs Türk halkının hak ve hukukunun korunması için gereken her türlü çabayı göstermeyi sürdürecektir." ifadelerine yer verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KKTC'de seçimleri kazanan ve Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar'ı tebrik etti.

BAKAN ALBAYRAK: GELECEK GÜNLERDE GİRECEĞİ YOĞUN TEMPO İÇİN KOLAYLIKLAR DİLİYORUM
Bakan Albayrak, "KKTC'de seçimleri önde bitiren Ersin Tatar'ı kutluyor, gelecek günlerde gireceği yoğun tempo için kolaylıklar diliyorum. KKTC ve Akdeniz Bölgesi'nin geleceği için büyük önem taşıyan seçim sonuçlarının kardeş Kıbrıs Türk halkı için hayırlı olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, KKTC'de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Ersin Tatar'ı sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj ile tebrik etti.

Şentop'un mesajı şöyle:
"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bugün yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucuna göre KKTC'nin 5. Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Ersin Tatar'ı tebrik ediyorum. Seçim sonuçlarının KKTC halkına hayırlı olmasını diliyorum."

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI
Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, "Başbakan Ersin Tatar'ın seçimleri kazandığı bildirildi. Tatar'ı tebrik ediyor, seçildiği bu yüce makamda başarılar diliyoruz" ifadelerine yer verdi.

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: ERSİN TATAR'I GÖNÜLDEN KUTLUYORUZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Ersin Tatar'ı gönülden kutluyoruz. Kıbrıs Türkünün refahı, kalkınması ve güvenliği için hep birlikte çalışacağız. KKTC'nin Doğu Akdeniz'deki meşru hak ve çıkarlarını hep birlikte koruyacağız" ifadelerine yer verdi.

BAKAN KOCA: KIBRIS TÜRKLERİ VE HEPİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından KKTC'deki cumhurbaşkanı seçimine ilişkin paylaşımda bulundu.

KKTC Başbakanı Tatar'ın resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı seçildiğini belirten Koca, "Kendisini şimdiden kutluyor ve başarılar diliyorum. Kıbrıs Türkleri ve hepimiz için hayırlı olsun." ifadesini kullandı.

BAKAN GÜL: KKTC VE KIBRIS TÜRKÜ İÇİN HAYIRLI OLSUN
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeye yer verdi:

"KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Sayın Ersin Tatar'ı tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum. Türkiye her zaman Kıbrıs Türkü'nün yanında olmaya devam edecektir. KKTC ve Kıbrıs Türkü için hayırlı olsun."