Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.09.2020 21:54
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.09.2020 22:45
ABONE OL

Son dakika: Başkan Erdoğan, ile telefonda görüştü

Son dakika haberi... Başkan Erdoğan, ile telefonda görüştü. Başkan Erdoğan, görüşmede, ’ın konusunda dengeli ve tarafsız bir tutum sergilemesinin, diyalog ve iş birliği çabalarını desteklemesinin ortak menfaat olduğunu ifade etti. ’ın ’a yönelik saldırıları sonucu başlayan çatışmalara da değinen Erdoğan bölgenin barış ve istikrarı için Ermenistan’ın ve çevresinde işgal ettiği topraklardan çekilmesi gerektiğini vurguladı.

Başkan , ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye- ilişkilerini geliştirecek hususların ele alındığı görüşmede, 'deki gelişmeler ve 'ın 'a yönelik saldırılarıyla neden olduğu gerilim başta olmak üzere bölgesel meseleler değerlendirildi.

Karşılıklı ticaret ve yatırımların artırılması ile 20 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine ulaşılması konusunda kararlılıklarını yineleyen Başkan Erdoğan ve Birleşik Krallık Başbakanı Johnson, iki ülke arasında büyük potansiyeli bulunan savunma alanındaki iş birliğinin derinleştirilmesi ve güçlendirilmesi hususunda mutabık kaldı.

DOĞU AKDENİZ MESELESİ
Başkan Erdoğan, görüşmede, Birleşik Krallık'ın Doğu Akdeniz konusunda dengeli ve tarafsız bir tutum sergilemesinin, diyalog ve iş birliği çabalarını desteklemesinin ortak menfaat olduğunu ifade etti.

"ERMENİSTAN İŞGAL ETTİĞİ TOPRAKLARDAN ÇEKİLMELİ"
Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırıları sonucu başlayan çatışmalara da değinen Başkan Erdoğan, bölgenin barış ve istikrarı için Ermenistan'ın ve çevresinde işgal ettiği topraklardan çekilmesi gerektiğini vurguladı.