Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.09.2020 16:04
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.09.2020 16:07
ABONE OL

'li lere gasp girişiminin görüntüleri ortaya çıktı!

Rus asıllı Amerikalı aileyi, gezisi sonrası gasp etmeye çalışan biri yetişkin iki çocuk, gözaltına alınmıştı. Olayın emniyet tarafından nasıl çözüldüğü ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, şahıslar olayı gerçekleştirdiği araç plakası üzerindeki harf ve rakam grubunda oynama yaptı, bu durum detaylı kamera çözümlemeleri neticesinde aydınlatıldı. Yakalanan şüphelinin 45 ayrı suç kaydı çıktı.

Rus asıllı ABD'li bir aileyi, Dolmabahçe Sarayı gezisi sonrası gasp etmeye çalışan biri yetişkin iki çocuk, gözaltına alındı. Yankesicilik ve dolandırıcılık büro amirliğinde gözaltında bulunan şüphelilerin ifadesi ardından adliyeye sevk edildi. Gaspçıların eylemini tamamlayamadan olay yerinden kaçarken kullandıkları aracın plakasının sahte olduğu plakanın bir kamyonete ait olduğu ortaya çıktı. Şüphelilerin eylem için kullandıkları aracın plakası üzerine kalemle oynayıp değiştirdikleri öğrenildi. Öte yandan gasp girişimine dair görüntüler ortaya çıktı. Şüphelinin 45 farklı suç kaydı olduğu öğrenildi.


Olay, geçtiğimiz günlerde, Dolmabahçe Gazhane Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, rehber eşliğinde 18 yaşındaki kızlarıyla Dolmabahçe Sarayından çıkan Rus asıllı Amerikalı çift, yolun karşısındaki kiralık özel minibüse binmek istedikleri sırada, arkadan gelen iki kişi, ailenin çanta ve cüzdanlarını çalmak için harekete geçti.


BAŞARILI OLAMADILAR
Şüphelilerin misafirlerini gasp etmeye çalıştığını gören turist rehberi İlariya Acar ve özel minibüs şoförü olaya müdahale etti. Şüphelilerle rehber ve minibüs şoförü arasında çıkan arbedeye turist aile de dahil oldu. O arbede sırasında şüphelilerden biri telefonu yere düşürdü. Başarılı olamayacaklarını anlayan şüpheliler, rehber ve minibüs şoförünün elinden kurtularak yere düşen telefonlarını da geride bırakıp az ileride kendilerini bekleyen otomobile binip kayıplara karıştı. Yaşadıkları paniği atlatan, turist rehberi polisi arayarak yardım istedi.


GÖZALTINA ALINDILAR
Polisin yürüttüğü soruşturma kapsamında aileyi gasp etmeye çalışan 20 yaşındaki Samet T., ile, yaşı küçük iki çocuk İrem Ö . ve Tuana Ö., gece saatlerine yakalandı. Şüphelilerin olay yerinden kaçmasına yardım eden aracın plakasının sahte olduğu belirlendi. Samet T., Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesilik ve dolandırıcılık büro amirliğinde gözaltında bulunurken, yaşı küçük çocuklar Çocuk Şube Müdürlüğü'nde bulunuyor. Üç şüphelinin, ifadesi ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

45 FARKLI SUÇTAN KAYDI VARMIŞ

Aracın Samet T. isimli şahsa ait olduğu tespit edilerek şahıs 22 Eylül tarihi saat 18.00 sıralarında Şişli ilçesinde bulunan ikamet adresinde yakalandı. Yapılan sorgulamasında 45 farklı suç kaydının olduğu anlaşıldı. Olaya karıştıkları tespit edilen İ.G.Ö. ve T.E.Ö. isimli yaşı küçük şahıslar da yakalanarak muhafaza altına alındı.

Konu ile ilgili yakalanan şüpheli şahıslar hakkında tahkikat işlemleri devam ediyor.