Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 10.09.2020 23:30
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.09.2020 00:55
ABONE OL

Son dakika: MİT'ten Ukrayna'da PKK'ya operasyon! Terörist İsa Özer Türkiye'ye getirildi

Son dakika.... Hainlere ne yurt içinde ne yurt dışında huzur yok! Ukrayna'da bulunan PKK/KCK'lı terörist İsa Özer, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yurt dışı operasyonu ile Türkiye'ye getirildi.

AA
MİT'ten Ukrayna'da PKK'ya operasyon!

Son dakika.... Ukrayna'da bulunan PKK/KCK'lı terörist İsa Özer, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yurt dışı operasyonu ile Türkiye'ye getirildi.

Edinilen bilgiye göre, hakkında yakalama kararı çıkınca Türkiye'den kaçan İsa Özer'in bir süredir Odesa'da olduğu tespit edildi. Terör faaliyetlerini Ukrayna'dan sürdürdüğü belirlenen Özer, MİT'in özel yöntemleriyle Türkiye'ye getirilerek adalete teslim edildi.

Doğubayazıt Sulh Ceza Hakimliğinin "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan hakkında kırmızı bülten çıkarma çalışmaları yürüttüğü Özer'in "suçu ve suçluyu övmek", "terör örgütü propagandası yapmak" ve "resmi belgede sahtecilik" suçlarından da hakkında açılmış çok sayıda davası bulunuyor.

YASA DIŞI YOLLARLA TÜRKİYE'DEN KAÇMIŞTI
PKK/KCK'ya 1996'da katılan İsa Özer'in Romanya'da PKK yanlısı bir dernek üyesi olduğu, Türk vatandaşlarından zorla para aldığı ve haraç topladığı gerekçesiyle bir süre tutuklandığı ve sonrasında sınır dışı edildiği bildirildi.

Özer'in 2012'de PKK/KCK Ağrı yapılanmasına yönelik operasyonda tutuklandığı, tahliye olduktan sonra 2014'te sözde "PKK/KCK Doğubayazıt Kent Meclisinde yürütme kurulu üyesi" olarak görev aldığı anlaşıldı. Özer, hakkında arama kararı çıkarılması üzerine yasa dışı yollarla Türkiye'den kaçmıştı.