Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.09.2020 11:06
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.09.2020 16:29
ABONE OL

acı haberi duyurdu: 'de kalp krizi nedeniyle şehit oldu

, ", harekât bölgesinde 2020 tarihinde görevi esnasında rahatsızlanmış, derhal hastaneye kaldırılmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur." açıklamasında bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı, 'de görevi sırasında rahatsızlanıp, hastaneye kaldırılan 'ın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit olduğunu açıkladı.

BUGÜN HASTANEYE KALDIRILDI
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Tuğgeneral Sezgin Erdoğan, İdlib harekat bölgesinde 2020 tarihinde görevi esnasında rahatsızlanmış, derhal hastaneye kaldırılmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

2019'DA İSTANBUL'A ATANMIŞTI
Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı olarak görev yapan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan Ağustos 2019'da İstanbul Bağcılar'daki 47. Tugay Komutanlığı'na atanmıştı.

AİLESİNE VE EŞİNE ACI HABER VERİLDİ
Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Cem Okyay ile askeri yetkililer, Erdoğan'ın Çanakkale'de yaşayan annesine acı haberi bildirdi.

Isparta Adliyesi'nde hakim olarak görev yapan eşine ise, acılı haberi sabahın erken saatlerinde Vali Ömer Seymenoğlu verdi.

SİLAH ARKADAŞI ABDULLAH AĞAR'DAN DUYGULANDIRAN VEDA!
Bir dönem birlikte savaş kazandıklarını söyleyen Terör ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Twitter hesabından duygulandıran bir mesaj paylaştı.

Abdullah Ağar, "Senle beraber savaştım. Dağların, çöllerin onurlu savaşçısıydın. En zor günde İdlib İbbin'de ölümcül topçu düellosunu kazanıp Milletin onurunu kurtardın. Adamdın. Tuğgeneral Sezgin Erdoğan bu gece kalp krizi geçirerek İdlib'te tugayının başında şehit düştü. Ruhun şad olsun." ifadelerini kullandı.