Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 07.08.2020 16:23
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 07.08.2020 16:23
ABONE OL

başvuruları başladı mı? 27. dönem POMEM başvuru şartları nelerdir?

27. dönem başvuruları başladı mı? POMEM başvuru şartları nelerdir? Her yıl yapılan polis alımları yakından takip ediliyor. Polis olarak görev yapmak isteyen vatandaşlar, ları başladı mı sorusuna yanıt arıyor. başvuru şartları nelerdir? Duyurular EGM ve POMEM üzerinden takip edilecek.

POMEM polis alımı başvuruları başladı mı? 27. dönem POMEM polis alımı başvuru şartları nelerdir?

POMEM polis alımı başvuruları başladı mı? 27. dönem POMEM polis alımı başvuru şartları nelerdir? EGM ve POMEM tarafından yapılan duyurular yakından takip ediliyor. Her yıl binlerce polis alımı için duyuru yapılıyor. Geçtiğimiz yıl yapılan 7 bin polis alımı duyurusunun ardından 27. dönem POMEM polis alımları merak ediliyor.

POMEM POLİS ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI!

Geçmiş alımlarda adaylarda aranan şartlardan bazıları şunlardı;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Ön lisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan ön lisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.)
Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

Adaylarda, 30 yaşından gün almamak, lisans mezunları için KPSS'lerin birinden P3 puan türünde en az (60,00) ve üzeri puan almak.

POMEM POLİS ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

Polis alımları için başvuru tarihi henüz duyurulmadı. Tarih duyurulduğu takdirde haberimizden öğrenebilirsiniz.