Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 16.07.2020 15:11
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.07.2020 15:11
ABONE OL

ndaki köpeklerin içler acısı görüntüsü büyük tepki aldı! vahşete sessiz...

ndaki köpeklerin içler acısı durumu, hayvansever ve siyasi çevrelerden büyük tepki aldı. Hayvan barınağının durumu ile alakalı gelen şikayetler ve da paylaşılan fotoğraflar sayesinde harekete geçilmeye başlandı. Yayınlanan fotoğraflar ve gelen şikayetler üzerine Başkanı açıklama yaptı. Bünül, "Ceyhan Belediyesi hayvan barınağında büyük sıkıntılar olduğunu, bakımsızlıktan telef olan hayvanların toplu olarak gömüldüğünü ve ortadan kaldırıldığını daha önce duymuş ancak bu kadar insafsızlık olacağını düşünmemiştik. Barınakların hayvanların yaşam koşullarına uygun mu değil mi bakılması gerekir. Veterinerlik hizmetlerinin verilmesi gerekir. Buna ilişkin tüm altyapının gözden geçirilmesi şarttır" dedi.

Barınaktaki içler acısı durum büyük tepki aldı!

ndaki köpeklerin içler acısı görüntülerine, hayvansever ve siyasi çevrelerden tepki yağıyor.
Hayvan barınağının durumu ile alakalı gelen şikayetler ve da paylaşılan fotoğraflar üzerine, Başkanı yaptığı açıklamada, "Ceyhan Belediyesi hayvan barınağında büyük sıkıntılar olduğunu, bakımsızlıktan telef olan hayvanların toplu olarak gömüldüğünü ve ortadan kaldırıldığını daha önce duymuş ancak bu kadar insafsızlık olacağını düşünmemiştik. Barınakların hayvanların yaşam koşullarına uygun mu değil mi bakılması gerekir. Veterinerlik hizmetlerinin verilmesi gerekir. Buna ilişkin tüm altyapının gözden geçirilmesi şarttır" dedi.

31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Ceyhan Belediyesi'nde görevli işin ehli veteriner hekimin siyasi hırslar uğruna kovulduğunu ve veteriner yerine iş bilmeyen kişilere görev verildiğini iddia eden Bünül, şimdi ise barınak ve içindeki hayvanların bakımsızlıktan içler acısı durumda olduğunu ifade etti.

Hayvanları Koruma Kanunu çıkartılarak sokak hayvanlarının yaşam standartlarını yükseltmek için gerekli düzenlemelerin yapılarak ciddi tedbirleri alındığını belirten Bünül, "Sokak hayvanlarına sahip çıkalım, onları koruyalım. Bu konu siyaset üstüdür; tüm hayvanseverlerin üzerinde durması gereken bir konudur. Ceyhan sahipsiz değildir. Bizler de bu suçlamaların takipçisi olacağız.

İlçe Kaymakamımız Dr. Bayram Yılmaz da bir araştırma başlatarak konuyu yakından takip ediyor. Her durumda ve her ortamda Ceyhanlı hemşehrilerimizin, Ceyhan'da yaşayan tüm canlı varlıkların hakkını ve hukukunu koruyacağız. Çünkü biz yaratılanı Yaradan'dan ötürü seviyoruz" diye konuştu.