Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 07.07.2020 03:44
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 07.07.2020 03:44
ABONE OL

Son dakika: Başkan Recep Tayyip Erdoğan imzaladı! Atama kararları 'de yayımlandı

Sanayi ve , ve , Ulaştırma ve , ile bazı kurumlara ilişkin atama kararları 'de yer aldı.

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığı görevni, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdür Yardımcısı Vedat Yanık atandı.

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Yönetim Kurulu üyeliğine Muhammer Nuri Aslan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Başmüfettişliğine Müfettiş Vural Duman, Sanayi ve Hakkari Murat Koca, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) I. Hukuk Müşavirliğine Hüseyin Alkan, Başmüfettişliklerine müfettişler Muhammet Türker, Tuncay Derin ve Fatih Özkara, ve Müfettişliğine Müfettiş Yardımcısı Ersoy İşleyen, Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne Metin Öztürk ve Ticaret Bakanlığında Ticaret Başmüfettişliğine Yaşar Baltacı'nın atamaları yapıldı.

Ulaştırma ve Strateji Geliştirme Başkanı Erol Yanar görevinden alınırken, yerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdür Yardımcısı Yunus Emre Ayözen getirildi. DHMİ Genel Müdür Yardımcılığına ise Erhan Ümit Ekinci atandı.

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdür Yardımcısı İlhan Akdeniz ve I. Hukuk Müşaviri Şenay Dayanır ise görevlerinden alındı.