Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 06.07.2020 17:29
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 06.07.2020 17:29
ABONE OL

başvuru şartları nelerdir? MSB Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri sözleşmeli er alımı nasıl yapılacak?

başvuru şartları nelerdir? MSB Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri sözleşmeli er alımı hakkında vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. En az ilkokul mezunu sözleşmeli er alımı başvuru şartları hakkında sorgulama yapılıyor. Adaylar, başvuru ekranına e-devlet üzerinden giriş yapabilecek. 2020 MSB sözleşmeli er başvuru kılavuzuna haberimizden ulaşabilirsiniz.

MSB sözleşmeli er alımı başvuru şartları nelerdir? MSB Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri sözleşmeli er alımı nasıl yapılacak?

MSB sözleşmeli er alımı başvuru şartları nelerdir? MSB Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri sözleşmeli er alımı için başvuru dönemi başlıyor. E-Devlet üzerinden yapılabilecek başvurular hakkında bilgiler araştırılıyor. Adaylar, eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir. İşte, MSB Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri sözleşmeli er alımı hakkında merak edilen bilgiler!

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Başvurular 6 Temmuz ve 3 Ağustos tarihleri aralığında yapılabilecek. Adaylar, başvuru ekranına e-devlet üzerinden giriş yapacak, giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek " Bilgilerim " kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

Tercih ekranında; K.K.K.lığı, Dz.K.K.lığı ve Hv.K.K.lığı arasından birinci, ikinci ve üçüncü tercihler mutlaka belirtilecek ve tercih önceliğine göre sıralanacaktır. Sınavlarda başarılı olan adaylar, başvuru formunda belirttikleri tercih sırasına göre ve sınavlar sonucu oluşacak başarı sıralamasına göre Kuvvet Komutanlıklarına ayrılacaktır.

Adaylar, eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.
Adaylar, Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir. Askerlik hizmetini tamamlayan adaylar için, askerlik durum belgesi terhis belgesi yerine kabul edilmeyecektir.
Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar ise Askerlik Durum Belgelerini e-devlet üzerinden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır).

MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden, adaylar;
a. FYT'ye katılabilmek için "Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu" ve
b. "FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir" ibaresi bulunan "Muvafakat Yazısı" ile sınava katılacaklardır.

Rapor ve Muvafakat Yazısı örnekleri kılavuza eklenmiştir.
Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.

Başvurusu kabul edilen adaylara, faaliyet takviminde belirtilen tarihte https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresi üzerinden seçim aşamalarına katılmaları için çağrı yapılacaktır.

MSB SÖZLEŞMELİ ER ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?