Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 06.07.2020 13:52
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 06.07.2020 15:41
ABONE OL

kimdir? İzmirli ?

kimdir? İzmir’de düzenlenen operasyonla çökertilen ? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de sokakta uyuşturucu satanları koordine eden "Alabaylar Çetesi"nin çökertildiğini, 59 kişinin tutuklandığını açıkladı. Peki ?

Alabaylar çetesi kimdir? İzmirli Alabaylar kimdir?

Alabaylar kimdir? İzmirli Alabaylar çetesi kimdir? İzmir'de düzenlenen operasyonla uyuşturucu çetesi olarak bilinen Alabaylar çetesi çökertildi. Son bir haftadır düzenlenen operasyonlarda toplam 59 tutuklama gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de sokak satıcılarını koordine eden uyuşturucu çetesinin çökertildiğini duyurdu.

ALABAYLAR ÇETESİ KİMDİR?

Bakan Soylu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "İzmir'de bir uyuşturucu çetesi daha çökertildi! Sokak satıcılarını koordine eden 'Alabaylar Çetesine' bir yıllık takip neticesinde darbe... 59 tutuklu... Narkotik Daireye, İzmir Emniyetimize, Adli makamlara şükranlarımızla" ifadesine yer verdi.

Yöneticiliğini Nihat ile Sedat Alabay'ın yaptığı suç örgütüne yönelik operasyonda 96 kişiden 82'si gözaltına alınırken, çete yöneticisi Nihat Alabay'ın gözaltına alındığı, Sedat Alabay'ın ve 13 adamının ise halen arandığı bildirildi. Nihat ile Sedat Alabay'ın, CHP Karşıyaka Örgütü'nün önemli isimlerinden eski İlçe Başkanı Adnan Alabay'ın yeğenleri olduğu öğrenildi. Şüpheliler hakkında suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve uyuşturucu madde ticareti suçlarından işlem yapıldı.

OPERASYONUN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

İzmir'de sokak satıcılarını koordine eden 'Alabaylar' çetesine yönelik düzenlenen uyuşturucu operasyonunun görüntüleri ortaya çıktı. Çetenin çökertildiği operasyona, özel hareket polisleri de destek verdi.

Belirlenen adreslere, koçbaşıyla kapılar kırılarak girildi. Polis helikopteriyle de havadan destek verilen operasyonda, evlerde ve araçlarda arama yapıldı. Aramalarda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi. Operasyon kapsamında 59 kişi tutuklanmıştı.