Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 03.04.2020 19:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 03.04.2020 19:17
ABONE OL

Twitter'da provokatif paylaşımlar yapan ‘Dr. ’ hesabının yöneticisi CHP’li çalışanı çıktı

Sosyal medya platrormu Twitter’da ‘Dr. ’ adı ile provokatif paylaşımlar yapan kullanıcının olduğu ortaya çıktı. Kaya’nın daha önce CHP Genel Başkan Yardımcısı ’nun danışmanlığını yaptığı ve son olarak Beyaz Masa çalışanı olduğu öğrenildi.

O troll CHP’li İBB  çalışanı çıktı

Sosyal medya platrormu Twitter'da 'Dr. ' adı ile provokatif paylaşımlar yapan isim deşifre oldu.
Uzun süredir provokatif paylaşımlar ve yalan bilgi paylaşımı ile gündeme gelen 'Dr. Kulis Kuşu' adlı hesabın kullanıcısının tespit edilmesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

GÖZALTINA ALINIP ANKARA'YA GÖTÜRÜLDÜ
Savcılığın talimatıyla harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Kağıthane'de bir eve düzenlenen operasyonda gözaltına alındı. Şüphelinin üzerinde ve evde yapılan aramalarda bulunan çok sayıda dijital malzeme ve dokümana el konuldu. Ümit Kaya emniyette yapılan işlemlerin ardından Ankara'ya getirildi.

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISININ DANIŞMANI İDDİASI
Hesabı yöneten Ümit Kaya'nın daha önce CHP Genel Başkan Yardımcısı 'nun danışmanlığını yaptığı iddia edilirken, Bekaroğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Ümit Kaya'nın kendisinin danışmanlığını yapmadığını ancak kendisini tanıdığını ifade etti.

CHP'Lİ İBB'NİN ÇALIŞANI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI
Ümit Kaya'nın son olarak CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi () Beyaz Masa'da görev aldığı ortaya çıktı. Kaya'nın kendisine ait olan @UmitKayaNet isimli Twitter hesabından ile çekilmiş olduğu fotoğrafı '16.000.000 + 1' yorumuyla paylaştığı dikkatlerden kaçmadı. Dr. Kulis Kuşu isimli hesaptan yapılan paylaşımlarla ilgili Kaya'nın Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde ki sorgusu devam ediyor.

KENDİ ÜYELERİ OLUŞUMU DEŞİFRE ETMİŞTİ
Bilindiği gibi daha önce SABAH CHP'nin trol ordusu kurduğunu duyurmuştu. CHP'nin kurduğu trol sistem bizzat kendi görevlendirdikleri üyeleri tarafından deşifre edilirken, CHP İstanbul Kadın Kolları İl Yöneticisi Meral Balcı Güneş'te sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla skandalı müjdeledi. CHP genel merkezi tarafından kendisine atılan bilgilendirme mesajını da paylaşan Güneş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 'Sayın üyemiz Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 'Sosyal Medya Paylaşım Destekçisi' olarak görevlendirildiniz. Katkılarınız partimiz için çok değerlidir.'

PARTİ TETİKÇİLİĞİ YAPIYORLAR
CHP tarafından oluşturulan sistemle parti içerisindeki yöneticilerin yapmış olduğu açıklamalar, paylaşımlar sosyal medyada daha çok etkileşim alsın diye CHP genel merkezi tarafından belirlenen ekibin destek olması için geçtiğimiz haftalarda TC kimlik numarası ve şifre ile girilebilen sistem harekete geçirildi. Binlerce kişi tarafından oluşturulduğu ifade edilen ekibin temel amacının sosyal medya üzerinden CHP'li yöneticilere destek olarak gündemde tutmak olduğu ifade ediliyor.

SABAH