Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.03.2020 10:34
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.03.2020 10:54
ABONE OL

Son dakika: : 65 yaş üstü 50 bin vatandaşa 6 hafta boyunca 300 bin gıda kolisi!

Son dakika haberleri... , koonavirüs tedbirleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ali Yerlikaya, "Vatandaşlarımızdan istediğimiz evde kalmaları" ifadelerini kullandı. Vali Yerlikaya, "Özel bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Belirlenen 65 yaş ve üzeri maddi durumu iyi olmayan yaklaşık 50 bin vatandaşa 6 hafta boyunca gıda kolisi ulaştıracağız" ifadelerini kullandı.

50 bin vatandaşa 6 hafta boyunca 300 bin gıda kolisi!

corona virüs önlemleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Yerlikaya, ''Kıymetli lulardan ricamız bilim kurulu tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmeleri. İkazlara azami hassasiyet göstermeleri evlerinde kalmalarıdır.'' ifadelerinde bulundu.

Vali Yerlikaya'nın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Kıymetli İstanbullulardan ricamız bilim kurulu tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmeleri. İkazlara azami hassasiyet göstermeleri evlerinde kalmalarıdır.

Bu uygulamanın kararlılıkla sürdürülebilmesi çok büyük önem taşıyor. Vatandaşlarımızın mecbur kalmadıkça evden dışarı çıkmamaları gerekir. Yaşlılarımızı sevgi saygı ve özenle korumalıyız. İstanbullulardan ricamız önümüzdeki kritik günler de hastalığın yayılmaması için bilim kurulundan gelen tavsiyelere uymaları ve evlerinde kalmaları… Uygulamanın başladığın günden bugüne vefa çalışmaları kapsamında toplam 39 bin 614 vatandaşımızın çağrısına cevap verildi. 3 bin 313 vatandaşımızın ise bilgi amaçlı çağrısına cevap verildi.

Özel bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Belirlenen 65 yaş ve üzeri maddi durumu iyi olmayan yaklaşık 50 bin vatandaşa 6 hafta boyunca gıda kolisi ulaştıracağız.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.