Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 24.03.2020 12:30
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 24.03.2020 12:35
ABONE OL

Son dakika: 'da tartışma yaratan görüntüler hakkında soruşturma başlatıldı

Son dakika haberi... Bakanlığı, in ilk gününde eski Başbakan 'in idamını konu alan animasyonun ortaokul öğrencilerine izletilmesi ile ilgili soruşturma başlattı.

EBA'da tartışılan görüntüler! Soruşturma başlatıldı

in ilk gününde TV üzerinden ortaokul öğrencilerine, 'in idam sehpasına götürülmesi ve idamına ilişkin görüntülerinden oluşan animasyon izletildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Bakanı Ziya Selçuk, bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ekibiyle büyük bir gayret göstererek çalıştıklarını, söz konusu etkinlik görüntülerini güvendiği için denetleme ihtiyacı duymadığı ekibin hazırladığını belirtti. Selçuk, "Etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz" dedi.

Bakan Selçuk, yaptığı bu açıklamanın yanı sıra, animasyonun hazırlanmasında ve yayınlanmasında sorumluluğu olan görevliler hakkında soruşturma başlatılması talimatını verdi. Bunun üzerine söz konusu içeriklerin hazırlatılmasında sorumluluğu bulunanlarla ilgili soruşturma başlatıldı. Ayrıca, uzaktan eğitim ders içeriklerinin kontrol sürecinde bundan sonra daha hassas inceleme yapılması yönünde tedbirler alındığı bildirildi.

kalan karakter 1000

maho maho

sanki çocukların izlediği diğer animasyonlarda ve oynadıkları oyunlarda siddet yok. buradaki amaç chp zihniyetinin şerrini saklamak. herkes özellikle yeni yetişen nesile chp nin ülkenin bir başbakanını nasıl uyduruk delillerle iktidarı ele geçirdiği anlatılmalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.03.2020 13:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.