Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 24.01.2020 08:44
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 24.01.2020 08:44
ABONE OL

2000/1 ? ne zaman, saat kaçta belli olacak?

Şubat celbi askerlik yerleri için bekleyiş sürüyor. MSB'nin yayımladığı takvime göre askerlik yerlerinin 24 Ocak'ta açıklanacağı bildirilmişti. 2000/1 Şubat celbinde silahaltına alınacak yükümlüler askerlik yerlerini merak ediyor. Merakla beklenen sınıflandırma sonuçları ile ilgili detayları yazımızda derledik. Peki, 2000/1 ? ne zaman, saat kaçta belli olacak?

2020 Şubat celbi askerlik yerleri açıklandı öı? 2000/1 celp döneminde askere gidecek olan vatandaşlar, askerlik yerlerini heyecanla araştırıyor. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü (ASAL) tarafından yayınlanan Şubat celp duyurusunda askerlik yerlerinin 24 Ocak'ta açıklanacağı duyurulmuştu. 2000/1 askerlik yerlerinin açıklanıp açıklanmadığı yönünde araştırmalar sürüyor. Peki, 2000/1 askerlik yerleri açıklandı mı? 2020 Şubat askerlik yerleri ne zaman, saat kaçta belli olacak?

2000/1 ASKERLİK YERLERİ AÇIKLANDI MI?

2020 Şubat celbi sınıflandırma sonuçları bugün açıklanacak. Askerlik yerlerinin öğle vakitlerine doğru açıklanması bekleniyor. 2020 Şubat askerlik yerleri e-Devlet sistemi üzerinden görüntülenecek. Şubat celbi askerlik yerlerinizi aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

2020 ŞUBAT CELBİ ASKERLİK YERLERİ İÇİN TIKLAYIN

İşte MSB tarafından yayınlanan 2000/1 celp dönemi duyurusu:

2020 ŞUBAT CELP DUYURUSU

1. Şubat 2020 sınıflandırma döneminde silahaltına alınacak yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerin askerlik hizmeti tercihi, sınıflandırma ve sevk işlemleriyle ilgili hususlar müteakip maddelerde açıklanmıştır.

2. Şubat 2020 sınıflandırma döneminde sınıflandırma nitelik listesine; yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerden; 20 Aralık 2019 (dahil) tarihine kadar yoklamasını ve askerlik hizmeti tercihini yaptıranlardan celp tercihlerine göre başvurusu Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı dikkate alınarak kabul edilenler, erteleme ile sevk tehirleri sona erenler, dövizle/bedelli askerlik hizmeti kapsamından çıkartılanlar alınacaktır.

3. Şubat 2020 sınıflandırma döneminde silahaltına alınmak isteyen yükümlülerin, 20 Aralık 2019 (dahil) tarihine kadar yoklama ve askerlik hizmeti tercihini e-devletten veya en yakın askerlik şubesine müracaat ederek yaptırmaları gerekmektedir. Yoklamasını yaptırdıkları halde askerlik hizmeti tercihini yapmayanlar mevcut bilgilerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacına göre sınıflandırma işlemine tabi tutulacaklardır.

4. Seçim ve sınıflandırma sonuçları Milli Savunma Bakanlığınca 24 Ocak 2020 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacak. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacak.

   5. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;

   A. Yedek subay adayları ile yedek astsubay adayları 30 Ocak 2020 tarihinde, er/erbaş statüsüne ayrılanlardan Ocak celp ve sevk dönemine tabi olanlar 30 Ocak 2020 tarihinde, Şubat celp ve sevk dönemine tabi olanlar 26 Şubat 2020 tarihinde, Mart celp ve sevk dönemine tabi olanlar ise 19 Mart 2020 tarihinde tertip edildikleri birliklere sevk edileceklerdir.

   B. Sınıflandırma sonuçları açıklandıktan sonra yükümlüler yukarıda belirtilen sevk başlangıç tarihlerinden on beş gün öncesinden itibarene-devlet üzerinden ve askerlik şubesi başkanlıklarından sevk evrakını alabileceklerdir. Sevk başlangıç tarihinden itibaren sevk evrakı sadece askerlik şubesi başkanlıklarınca verilecektir.

   C. Yol ve iaşe parası, e-devletten sevk evrakını alan yükümlülere adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde bulunan adresi ile eğitim birliği, askerlik şubesi başkanlığından sevk evrakını alan yükümlülere ise sevk evrakını aldığı askerlik şubesi başkanlığı ile eğitim birliği arası esas alınarak verilmektedir. Yükümlüler kendilerine yapılan ödemeleri kimlik belgeleri ile PTT şubelerinden veya ptt kartı ile PTT matiklerden alabileceklerdir.

   6. Seçim ve sınıflandırma sonucu tertip edildiği sınıf okulu/eğitim merkezlerine katılmayan yükümlüler bakaya işlemine tabi tutulacaktır.

   7. 7179 sayılı Askeralma Kanunu'nun 27'nci maddesi gereğince bu duyuru yükümlülere tebliğ mahiyetindedir.

   8. Yükümlüler bu duyuru metnine https://asal.msb.gov.trinternet adresinden ve TRT teleteksten ulaşabilirler.