Bugünkü
Takvim

Açıklanıyor... ne zaman belli olacak? 2000/1 askerlik yerleri açıklandı mı?

Askerlik yerleri açıklandı mı? 2020 Şubat celp döneminde silahaltına alınacak yükümlüler için duyuru yayımlandı. MSB'nin duyurusuna göre, askerlik yerlerinin açıklanacağı tarih ile diğer detaylar belli oldu. Peki, ne zaman belli olacak? 2000/1 askerlik yerleri açıklandı mı?

  • Güncel
  • 06.01.2020 12:44
  •  - 
  • Son Güncelleme: 06.01.2020 12:44
ABONE OL
Askerlik yerleri ne zaman belli olacak?

Askerlik yerleri ne zaman belli olacak? Şubat ayında askere gitmeye hazırlanan vatandaşlar askerlik yerlerini heyecan içinde bekliyor. 2020 Şubat celp dönemi için tercihlerini gerçekleştiren yükümlüler için duyuru yayımlandı ve askerlik yerleri ile ilgili merak edilen sorular yanıt buldu. Gözler MSB'den gelecek müjdeli habere çevrildi. Peki, 2020 Şubat askerlik yerleri ne zaman belli olacak? 2000/1 askerlik yerleri açıklandı mı? İşte cevaplar...

2020 ŞUBAT ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü (ASAL) tarafından yapılan açıklamaya göre, seçim ve sınıflandırma sonuçları Milli Savunma Bakanlığınca 24 Ocak 2020 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacak. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacak.

Şubat 2020 sınıflandırma döneminde silahaltına alınmak isteyen yükümlülerin, 20 Aralık 2019 (dahil) tarihine kadar yoklama ve askerlik hizmeti tercihini e-devletten veya en yakın askerlik şubesine müracaat ederek yaptırmaları gerekmektedir. Yoklamasını yaptırdıkları halde askerlik hizmeti tercihini yapmayanlar mevcut bilgilerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacına göre sınıflandırma işlemine tabi tutulacaklardır.

Şubat 2020 celp duyurusu için bir sonraki sayfaya geçiniz...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.