Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.12.2019 23:03
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.12.2019 23:19
ABONE OL

MSB acı haberi duyurdu: 2 askerimiz oldu

, Barış Pınarı Harekatı ile Pençe-3 harekatı bölgesinde toplamda 2 askerimizin olduğunu, bir askerimizin de yaralandığını açıkladı.

MSB acı haberi duyurdu: 2 askerimiz şehit oldu

, Barış Pınarı Harekatı ile Pençe-3 harekatı bölgesinde toplamda 2 askerimizin olduğunu, bir askerimizin de yaralandığını açıkladı.

Barış Pınarı Harekatı bölgesine ilişkin bakanlıktan yapılan açıklamada, "Barış Pınarı Harekât Bölgesinde, 02 Aralık 2019 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Meşru müdafaa hakkı çerçevesinde gerekli karşılık verilmiş, tespit edilen hedefler etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadelerine yer verildi.

'1 ASKERİMİZ ŞEHİT, 1 ASKERİMİZ YARALI'
Öte yandan, Irak kuzeyinde devam eden Pençe-3 harekâtına ilişkin yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:
"Irak kuzeyinde devam eden Pençe-3 harekâtında, 02 Aralık 2019 tarihinde PKK'lı bölücü teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz."