Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 18.11.2019 16:24
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.11.2019 16:27
ABONE OL

Bakan talimat verdi o inşaatlar yarın yıkılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı 'un talimatıyla, ’da birinci derece nda belediyenin mühürlemesine rağmen yapımı süren inşaatın iptal edildi, inşaat yarın yıkılacak.

Bakan Murat Kurum talimat verdi yarın yıkılacak!

'un Hasseki Mahallesi'nde birinci derece nda devam eden inşaatla ilgili Bakan Kurum'un talimatıyla inceleme başlatıldı. Belediyenin mühürlemesine rağmen çalışmaların devam ettiği inşaatla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü ekiplerince imar barışı sisteminde yapılan incelemede, alanda iki oluşturulduğu anlaşıldı.

Yapı Kayıt Belgesi almak için beyan edilen yapı fotoğraflarını detaylı inceleyen yetkililer, yalan beyanda bulunulduğunu, sisteme yüklenen fotoğraflara ait yapıların bahse konu alanda olmadığını tespit etti. Bakanlık ekipleri, 15 Kasım'da yerinde yaptığı incelemede inşaat faaliyetinin sürdüğünü belirledi.

CUMHURİYET SAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU
Mevcut inşaatın, 31 Aralık 2017'den sonra, imar mevzuatına aykırı olarak yapıldığı tespit edildi. Bu yılın mart ayında uydu görüntüsü üzerinden yapılan tespit çalışmalarında da herhangi bir inşaata rastlanmadığı, inşaatın yapımının bu tarihten sonra başladığı belirlendi.

Bakanlık, İzmir Karaburun birinci derece doğal sit alanındaki kaçak yapının Yapı Kayıt Belgesi'ni iptal etti. İlgili kurumlara bilgi veren Bakanlık, kaçak yapının yıkılması için harekete geçti ve Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.