Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.10.2019 08:56
  • Son Güncelleme: 27.10.2019 10:39

21 Ekim nedir? ne zaman gelecek?

21 Ekim af yasası son dakika: ve ceza indirimi olarak bilinen infaz yasasının içinde yer aldığı ikinci yargı paketinde detaylar ortaya çıktı. Yargı Reformu Strateji Belgesi'nin ilk paketinin kabul edilmesinin ardından ikinci yargı paketi konusu Meclis'te görüşüldü. Peki ikinci yargı paketi ne zaman açıklanacak? Genel af ne zaman yürürlüğe girecek? İşte 21 Ekim af ve ceza indirimi ile ilgili son gelişmeler...

Genel af ne zaman gelecek? İşte ikinci yargı paketi tarihi

21 Ekim af yasası son dakika: Genel af ne zaman gelecek ve af ve ceza indirimi en son haberleri Türkiye'nin gündeminde. İkinci yargı paketi
ile ilgili gelişmeler af bekleyen on binleri oldukça umutlandırdı. İkinci yargı paketi ile 30 bin kişinin cezaevlerinden tahliye edilmesi öngörülüyor. Yeni sisteme göre, mahkemelerce verilen cezaların 2/3'ü yerin 1/2'si cezaevinde geçirilecek. Bu sürenin de 1/5'i denetimli serbestlikte geçirilebilecek. Denetim süresi her koşulda 3 yılın üzerinde olamayacak.

SON DAKİKA AF HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İKİNCİ YARGI PAKETİ ÇIKIŞ TARİHİ

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, af teklifinin ikinci infaz paketiyle birlikte ekim ayının sonunda aralık ayının başında Meclis'e geleceğini söyledi. Akçay, "O konuda biliyorsunuz, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı'nın da açıklamaları var. Aralık ayından önce çıkacağına ümit ediyoruz. İç tüzük değişikliklerinin yapılmasını gerektiğini biz söyledik." İlk yargı paketinin yasalaşmasının ardından ikinci yargı paketi Meclis'te görüşülecek. TBMM, 22 Ekim Salı günü saat 15.00'te toplanacak.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

isminiz isminiz

Sakın kimseye Af verilmesin yoksa suçlar daha da çok artar. Cezalar daha da arttırıl sın ben İDAM İstiyorum. CAN YAKAN LARIN AYNEN CANI YANSIN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2510
hayır1499
cevapla 21.10.2019 00:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.