Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.09.2019 16:30
  • Son Güncelleme: 02.10.2019 16:49

Yargı paketi taslak metni sunuldu! , kimler yararlanacak?

yasası ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Yargı paketi ile ilgili taslak metin 'ye tarafından sunuldu. Bu bağlamda MHP, CHP ve İYİ Parti ile uzlaşma halinde Meclis'e sunulması beklenen yargı paketinin içerisinde İstinaf Mahkemeleri, , Ceza Muhakemesi Kanunu, Terörle Mücadele Kanunu, ve Ceza İnfaz Kanunları'nda değişiklik öngörülüyor.

İşte yeni yargı paketinin ayrıntıları

AK Parti yargı paketi taslak metnini MHP'ye sundu. AK Parti, MHP'den sonra yargı paketini, CHP ve İYİ Parti'ye götürecek. Taslak metne göre, sınırlarını aşmayan veya eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları, suç oluşturmayacak. İfade özgürlüğü kapsamında özellikle gazeteciler ve akademisyenler hakkında yapılan soruşturmalar bakımından, terör propagandası suçunun düzenlendiği ikinci fıkraya hukuka uygunluk nedeni ekleniyor.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.