Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.09.2019 22:12
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.09.2019 22:20
ABONE OL

kimdir? ve nerelidir?

Gelen son dakika haberine göre bir süredir kanser tedavisi gören 'ın hayatını kaybettiği öğrenildi. Yaşanan bu üzücü olayın ardından insanlar sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, ve nerelidir?

Neslican Tay kimdir?

Kansere karşı verdiği mücadeleyle milyonların sevgisini kazanan Neslican Tay geçtiğimiz günlerde yoğun bakıma kaldırılmıştı. Edinilen son dakika bilgisine göre Neslican Tay yaşamını yitirdi. Peki, Neslican Tay kimdir?

NESLİCAN TAY KİMDİR?

Neslican Tay, 1998 yılında Bursa'da doğdu. Rizeli bir anne ve Manisalı bir babanın kızı olan Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize'de tamamladı. Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrendi, araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi görüyordu.

2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine 'Demir Kadın' diyen Neslican Tay, verdiği röportajda söylediği "Bacağım yok ama yaşam sevincim var!" , "Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki... Çok daha fazlasıyım!" sözleriyle binlerce insana umut olmuştu.

Neslican Tay 20 Eylül Cuma günü yaşamını yitirdi.

İŞTE HASTANEDEN YAPILAN AÇIKLAMA

"Neslican Tay kızımız 6 Eylül 2019 tarihinde uzun süredir mücadele ettiği "yaygın tutulum yapmış malign mezenşimal tümör" e bağlı artmış olan semptomları nedeniyle hastanemize müracaat etmişti.

Durumunun ağırlaşması üzerine 15 Eylül Cumartesi günü yoğun bakıma alınmıştı. Ancak süreç içerisinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle 20.09.2019 saat 21.20 de kendisini kaybettik. Allah'tan rahmet tüm sevenlerine sabırlar dileriz.