Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.08.2019 22:42
  • Son Güncelleme: 09.08.2019 22:42

operasyonel kullanıma hazır

ve Teknolojik Araştırma Kurumu () Savunma Sanayii Araştırma ve () tarafından geliştirilen ’nin operasyonel kullanıma hazır olduğu duyuruldu.


ve Teknolojik Araştırma Kurumu () Savunma Sanayii Araştırma ve () tarafından geliştirilen 'nin operasyonel kullanıma hazır olduğu duyuruldu.


TÜBİTAK SAGE, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden HGK-82 ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen ve ilk üretimleri tamamlanan HGK-82'nin TSK envanterine girmesinin ardından; Hava Kuvvetleri Komutanlığı zorlu koşullarda 4 adet operasyonel test atışı gerçekleştirmiştir. HGK-82, operasyonel kullanıma hazır durumdadır" denildi.
Ayrıca paylaşımda, test atışlarına ilişkin görüntüler de yer aldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.