Bugünkü
Takvim

İBB'de işçi kıyımı! 1000 çalışanına 'işinize son verilecek' tebligatı yollandı

’da toplu taşımada işçi kıyımı için hareket başladı. Avrupa yakasında bütün noktalara sefer gerçekleştiren 850 şoförünün sözleşmesi 31 Ağustos itibari ile sonlandırılacak.

'İş'te CHP'de işçi kıyımı
'li belediyelerdeki işçi kıyımı 'a uzandı. 850'si şoför bin çalışanının işten atılacağı açıklandı.
İşçiler, taşeronun skandal kararına başkaldırdı. Başkan 'nu göreve çağırdı: Ekmeğimizle oynatmayın!

İstanbul İETT Ayazağa Garajı'nda görevli ve şoför ve diğer işçiler, kendilerine ulaşan "İşten çıkarma" tebligatı ile şoke oldu. İETT adına çalışan Beydağ-Hanzade firması, 850'si şoför olmak üzere bin çalışanına ihale sözleşme tarihinin 30 Ağustos'ta biteceğini, bu nedenle de çalışanların işlerine son verileceğini belirtti.SADECE 2 BİN 800 TL MAAŞ
Daha önceki yıllarda firmaların değiştiğini ama kendilerine iş akdini sonlandıran herhangi bir belge imzalatılmadığını belirten işçiler, Ekrem İmamoğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla uygulamanın da farklılaştığını ifade etti. Açlığa sevk edileceklerini söyleyen bir İETT şoförü, "Sabah saat 04.00'te evimizden çıkıyoruz, aldığımız ücret 2 bin 800 TL. 30 Ağustos'tan sonra o da olmayacak. Yeni yönetim bizi açlığa terk edecek" ifadelerini kullandı. İşçiler, "Her Şey Çok Güzel Olacak" diyerek başkan seçilen CHP'li Ekrem İmamoğlu'na "Söz vermiştin. Ekmeğimize dokundurma" çağrısı yaptı.EYLEME DEVAM

Bolu Belediyesi Başkanı seçilen CHP'li Tanju Özcan, 100 kişiye kapıyı gösterdi. Açlığa terk edilen işçiler, belediye önünde 100 gündür eylemlerine devam ediyor.

kalan karakter 1000

acımanız yokmu? acımanız yokmu?

yeter artık ,devamlı işçi çıkarma ,yapıcağınız hizmet bu muydu ?bu insanların çoluğu çocuğu ailesi hiç umrunuzda değilmi? bu insanlar ne yiyip ne içecek? ,siz refah huzur içinde yaşarken ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.08.2019 15:04
ihsan ihsan

haydi ekrem görelim seni hiç işci, çıkmıyacaktı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.08.2019 10:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.