Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.07.2019 09:20
  • Son Güncelleme: 22.07.2019 09:20

Kamu Yönetimi Modeli devreye girdi! İşte ndeki yeni dönem

nde yeni dönemde vatandaş da etkin rol oynayacak. Hak arama kolaylaşırken, devletin yaptığı kamu harcamaları da daha şeffaf hale getirilecek. Beş yıllık dönemde sonuç ve vatandaş odaklı devlet anlayışı benimsenecek. İşte devlet yönetimindeki yeni döneme ilişkin ayrıntılar...

Milyonları ilgilendiriyor! İşte devlet yönetimindeki yeni dönem

Beş yıllık dönemde uygulanacak yeni "kamu yönetimi modeli" devreye girdi. Devlet yönetiminde yeni dönem 11. Kalkınma Planı'nda Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın altını çizdiği "sonuç ve vatandaş odaklı devlet anlayışı" vizyonu üzerine kuruldu. Kamuda kurumsal kaliteyi artırmaya yönelik adımların ön plana çıktığı plana göre, vatandaş artık devlet yönetimine doğrudan katılacak, hak arama yolları kolaylaşacak. Kamu kaynaklarının kullanımı vatandaşa açılacak, "harcama. gov.tr" portalı üzerinden paylaşılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.