Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.06.2019 09:14
  • Son Güncelleme: 14.06.2019 09:34

açıklandı! sorgulama

Son dakika haberine göre binlerce adayın merakla beklediği açıklandı. Sonuçlar MSÜ'nün internet sitesinden yayınlandı.

Binlerce aday bekliyordu sonuçlar açıklandı

29 Nisan 2019 - 17 Mayıs 2019 tarihlerinde tercihlerini tamamlayan adaylar için heyecanlı bekleyiş sona erdi. elektronik ortamda erişime açıldı.

MSÜ TERCİH SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2019 YILI ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ
MSB Milli Savunma Üniversitesi 2019 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 24 Haziran - 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. MSÜ Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okullarına başvuran adaylar, tercih ettikleri okullar ve MSÜ-2019 puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/Ankara) adresinde hazır bulunacaklardır.

Seçim Aşaması Faaliyetleri
Hava Harp Okulu adayları için;
1. GÜN : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve

Fiziki Yeterlilik Testi.
2. GÜN : Psikomotor Testi
3. GÜN : Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.