Bugünkü
Takvim

TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu Tunceli Belediyesi’nin adını “” yaptı

Komünist başkan Maçoğlu, Tunceli Belediyesi’nin adını “” yaptı. Büyük tepki aldı.

'Dersim'iz Türkçe
TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu'nun belediye başkanı olduğu Tunceli'de skandal bir karara imza atıldı. Maçoğlu'nun başkanlığını yaptığı belediye meclisi, tabelada 'Tunceli' isminin yerine, '' yazılması kararı aldı. Hizmetlerin Zazaca ve Kürtçe olarak da yürütülmesi için böyle bir değişikliğe gidildiği açıklaması yapıldı. Maçoğlu'nun talimatıyla daha önce belediyenin sosyal medya hesaplarındaki Tunceli ismi Dersim olarak değiştirilmişti. Kayyum yönetimi döneminde Kızılay ve İlim Yayma Cemiyeti'ne bedelsiz olarak tahsis edilen yerlerin sözleşmeleri de iptal edildi. Bu kararlara tepkiler yükseldi: Bu toplumu germekten başka bir işe yaramayacak... Bunca sorun arasında yeri miydi! Boşa giden enerji...Başkan Fatih Maçoğlu, Belediye Meclisi'nde alınan karar sonrası, tabelayı hazırlattı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.