Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 05.05.2019 11:06
  • Son Güncelleme: 05.05.2019 11:45

Cumhurbaşkanı Yardımcısı 'dan kritik mesajı

haberine göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı sınırında yapılan operasyonlarla ilgili bir açıklama yaptı. Oktay açıklamasında, " sınırındaki tehditleri temizleyene kadar operasyonlarını sürdürecek. Türk ve Rus yetkililer Tel Rıfat'taki durumu görüşüyor." dedi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan kritik Suriye mesajı

Katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı , bölgesinde süren operasyonlara ilişkin de mesajlar verdi. "Türkiye kimseden izin almaz" diyen Oktay, sınırının terörden temizlenene kadar operasyonların süreceğini ifade etti.

Oktay'ın açıklamalarından satır başları şöyle;
Aldığımız şehit i ciğerlerimizi dağladı. Şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bir hareketlenme görüyoruz. Terörle mücadele politikamız değişti biliyorsunuz, artık savunma konumunda değiliz, terörü kendi kaynağında etkisiz hale getiriyoruz.

KİMSEDEN İZİN ALMAYIZ
Karşımızda can çekişen bir terör örgütü var. Bunlar içeride darbe aldıkça dışarıda canlandırmaya çalışıyorlar. Türkiye sınırındaki teröristler temizlenene kadar operasyonlarımız sürecek. Türk ve Rus yetkililer Tel Rıfat'taki durumu görüşüyor.Biz kendi göbeğimizi kendimiz keseriz, kimseden bu konuda izin alamayız, Türkiye kararlıdır. Bizim adımlarımız her an hazırdır. Saldırılar olduğu andan itibaren anında karadan ve havadan ateş altına alındı ve operasyon başladı.

BURADAN AÇIKÇA İLAN EDİYORUM...
Buradan açıkça ilan ediyorum, bu tür saldırılar bizi yıldırmaz, sadece kararlılığımızı artırır. Şehitlik bizim açımızdan bayramdır. Şehitlerimizin ailelerinin ve gazilerimizin her türlü yanında durmaya devam edeceğiz.

ANADOLU AJANSI'NA İSRAİL SALDIRISI
Türkiye Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir. Bu zulüm Yahudilere yapılsa biz onlara da sahip çıkarız.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.