Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.04.2019 08:08
  • Son Güncelleme: 26.04.2019 10:59

'nun bağımsız dediği uzman 'li çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki belgelerin kopyalanarak gizli verileri dışarı çıkarma girişimi yargıdan döndü. Başkanı 'nun verileri kopyalamak için getirdiği sözde "bağımsız uzman"ın ise Beylikdüzü İlçe Örgütü Bilişim Uzmanı olduğu ortaya çıktı.

İmamoğlu'nun bağımsız dediği uzman CHP'li çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediye () Başkanı 'li 'nun, koltuğa oturur oturmaz İstanbul'un 'kozmik' bilgilerini kopyalatma girişimi yargıdan dönerken olayla ilgili bir skandal daha gündeme bomba gibi düştü. Ekrem İmamoğlu'nun veri kopyalama talimatını uygulamak için getirdiği sözde 'bağımsız' uzmanın CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü Bilişim sorumlusu olduğu belirlendi. Ancak İmamoğlu, kopyalama skandalı açığa çıkınca Geçek'i sosyal medya sorumlusu olarak atadı.

KOPYALAMADA 'DANIŞMAN' OYUNU
Ekrem İmamoğlu, iki müfettiş ve dışarıdan görevlendirilecek 3 sivil kişiye, belediye ve bağlı kuruluşların elektronik veri tabanı ve altyapılarında her türlü inceleme, araştırma ve kopyalama yetkisi vermişti. Ancak İstanbul 4'üncü İdare Mahkemesi 'kanuna aykırı' diyerek bu talimatı durdurmuştu. "İBB'nin verilerini kopyalama" işi için dışarıdan görevlendirileceği tespit edilen sözde 'bağımsız' isimlerden biri olan CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü Bilişim Sorumlusu Melih Geçek, oluşan tepkiler nedeniyle İmamoğlu tarafından karşılıklı danışmanlık sözleşmesi ile Sosyal Medya Danışmanı olarak atandı. Geçek, bu yöntemle İBB çalışanı yapılmış oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de dün yaptığı açıklamayla veri kopyalamayı durdurduğunu açıkladı. İBB'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:İBB KOPYALAMAYI DURDURDU
"Daha önceden 18.04.2019 tarih ve 96514166-903.05-56/64220 sayılı, Teftiş Kurulu Başkanlığımızın inceleme yapmasına ilişkin ihdas edilen yazımız, İBB tarafından incelenmiştir. Her ne kadar hukuki gerekçeleri yerinde bulmasak da mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi ve Teftiş Kurulu Başkanlığımızın, yeniden değerlendirilmesi konusundaki görüşlerine iştirak edilmesine karar verilmiştir. Bu yüzden söz konusu talimat, gerekçeleri ile ihdas edildiği tarihten itibaren geçerli olmak üzere yürürlükten kaldırılmıştır. Gerek görülmesi halinde idari mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen içeriğe ilişkin çerçeve ve teftiş kurulu başkanlığımız tarafından belirlenen içeriğe ilişkin çerçeve dikkate alınarak, yeni bir işlem tesisi düşünülebilecektir."

AK PARTİ'DEN İSTANBUL'DA ÖĞRENCİYE AKBİL MÜJDESİ
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nun vaatleri ile ilgili Belediye Meclisi'nde tartışmalar başladı. İmamoğlu'nun 85 liralık öğrenci akbilinin 50 liraya düşürülmesi vaadine karşı AK Partili meclis üyesi Ahmet Hamdi Gürbüz, mayıs ayı meclisinde öğrenci akbilinin 40 liraya düşmesi için teklif vereceklerini açıkladı. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Gürbüz "Biz AK Parti Grubu olarak sayın başkanın vermiş olduğu sözü 50 TL değil, mayıstaki meclis toplantımızda 40 TL olarak teklifimizi getireceğiz" dedi.

kalan karakter 1000

musa. musa.

chp nin söylediği şeylere inanan ona göre hareket eden mutlaka hüsrana uğrar ,bu veri tabanını kopyalamak istemeleri çok sinsi bir iş ,bence arkasında abd,,feto var. bide bu mazlumlara olan düşmanlıkları ne kadar acımasız bir zihniyete mensup olduklarını gösterir .

Aynı Görüşte misiniz?
evet66
hayır4
cevapla 26.04.2019 08:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.