Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.03.2019 14:19
  • Son Güncelleme: 17.03.2019 17:07

Başkan Erdoğan: CHP'nin İzmir adayı Tunç Soyer adaylık icazetini İzmir'den değil Kandil'den almıştır!

AK Parti Genel Başkanı ve Başkan ile MHP Genel Başkanı 'nin katılımıyla Gündoğdu Meydanı'nda AK Parti-MHP İzmir ortak mitingi düzenlendi. CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'le ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan,"Bu aday CHP’nin adayı değildir ha. Bu kişiye genel merkezinden İzmir teşkilatına kadar tüm CHP karşıydı. Bu kişi (Tunç Soyer) Kılıçdaroğlu’nun kendi adayıdır. Her yönüyle örtüşüyor. Adaylık icazetini de İzmir’den değil Kandil’den almıştır." dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başkan , Cumhur İttifakı'nın ilk ortak mitinginde halka hitap etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

İstiklalimizin, milletimizin gür sesi İzmir... Kalesi, Konağı, Kordon'u Körfeziyle ne güzelsin İzmir... Selanik'in, Girit'in, Üsküp'ün, Kosova'nın, Varna'nın, Nice Balkan şehrinin acısını dindiren İzmir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ordularının 9 Eylül'de yeniden özgürlüğüne kavuşturduğu, gavuru denize, garibi bağrına basan İzmir... Batının doğuyla ilk selamlaştığı yer olan İzmir, Medeniyetlerin, kültür kuşaklarının beşiği olan İzmir... Türkiye'nin sadece siyasi değil iktisadi bağımsızlığının da sembolü olan İzmir. Sizi yürekten selamlıyorum.CUMHUR İTTİFAKI'NI SOKAKLARDA KURDUK!
Dikkat edin bizimki bir Cumhur ittifakıdır. Sayın Bahçeli ile ilk ortak mitingimizi buraya çok önem verdiğimiz için İzmir'de yapıyoruz. Biz bu ittifakı 411 el kaosa kalktı diyenler gibi değil, darbecilerle mücadele ederken sokaklarda kurduk. İnşaAllah bizim bu birlikteliğimiz pazara kadar değil mezara kadar sürer. Bu vesileyle duruşları için sayın Bahçeli'ye ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne çok teşekkür ediyorum.

​Türk siyasetinin son yıllardaki en dirayetli siyasetçisi olarak gördüğüm Sayın Bahçeli ile birlikte tuzakları birer birer bozarak yolumuza devam ediyoruz. İzmir inşallah cumhur ittifakının en büyük başarıyı gösterdiği illerin başında gelecektir. ​Sayın Bahçeli'ye ve MHP'ye gönül vermiş kardeşlerime bugüne kadar göstermiş oldukları asil duruş için şükranlarımı sunuyorum.

İZMİR'E BU MU LAYIK YA?
Birileri çıkmış ortaya terör örgütünün desteği ile bu şehirde kendine yol açmaya çalışıyor. Şimdi gösterdikleri aday da böyle bir aday. Onlardan buraya inanın hiçbir fayda gelmez. Bugüne kadar bir eserleri var mı? Şu İzmir'in körfezine bakın ya. Kokudan geçiliyor mu? Peki İzmir'e bu layık mı?

Yıllardır Atatürk'ü istismar ettiler. Bunların Atatürk'ün vasiyetine tırnak ucu kadar bir katlıları olduğunu gördünüz mü duydunuz mu?

EY SEZAİ DEFOL GİT ORADA YAŞA
Şimbi bu adam (Sezai Temelli) Kürt bile değil. Kürdistan diyor. Şimdi ben söylüyorum. Kürdistan diye bir yer benim ülkemde var mı? Güneydoğu var, Orta Anadolu var. Ege var Marmara var. Ama Kürdistan yok. Ey Sezai sen Kürdistan istiyorsan Irak'ın kuzeyinde var oraya defol orada yaşa. Şimdi ben Kürt kardeşlerimize söylüyorum bunlar ülkemizi bölmeye çalışıyorlar.

31 MART EN GÜZEL CEVAP OLACAK
Bunlara en güzel cevap nedir? İzmir'de kaybettirmektir. 31 Mart'ta en güzel cevabı vermeye var mıyız? İmamoğlu da bilecek ki diyor, Ankara'da Mansur bilecek ki Kürtlerin oyunu almadan seçim alamazlar diyor. Laflara bak ya. Bu sayın Bahçeli'nin de söylediği gibi bir beka mücadelesinin adıdır. Biz bu mücadeleyi kazanacağız inşaAllah.

LİSTELERİNDE BÖLÜCÜ TERÖR KONTENJANINDAN ÇOK ADAY VAR
CHP'de Çiğli'de Bayraklı'da birçok yerde bölücü terör kontenjanından adaylar var. Bu seçimde kendi adıyla değil CHP adıyla yarışıyorlar. Aynı şekilde adı İYİ, kendi karışık partinin büyükşehir ve ilçelerin birkaçı dışında adayı var mı? Yok. Çünkü onlar da kendileri için değil CHP ve bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar.

Adını Aydınoğlu Gazi Umur Bey'den alan Gaziemir'in ilk fethedilen yeri Seydiköy'dür. Umur bey 8 asır önce Seydi Baba adına türbe yaptırıyor. Bunlar türbeyi tarumar edip besi çiftliğine peşkeş çektiler. Yunanın burayı işgal ettiğinde cesaret edip yapamadığını maalesef bunlar gerçekleştirdiler.

Yıllardır yönettikleri bu şehirde hiçbir sorunu çözemedikleri gibi hükümet tarafından yapılan yatırımları bile doğru dürüst değerlendiremediler. İzmir'de bir aday gösterdiler. Bu aday CHP'nin adayı değildir ha. Bu kişiye genel merkezinden İzmir teşkilatına kadar tüm CHP karşıydı. Bu kişi (Tunç Soyer) Kılıçdaroğlu'nun kendi adayıdır. Her yönüyle örtüşüyor.

İCAZETİ İZMİR'DEN DEĞİL KANDİL'DEN ALMIŞTIR
Adaylık icazetini de İzmir'den değil Kandil'den almıştır. İzmir'e hizmet etmek gibi bir derdi yok. Öyle bir kalitesi de yok. Buca adayını son anda değiştirmesinin gayesi de Kılıçdaroğlu'nun İzmir'e rant gözüyle bakmasından. İzmirlileri umursamıyorlar.

BU MASKELİ BALOYA NE GEREK VAR? BİZ MERTÇE İFADE EDİYORUZ
Bu maskeli baloya ne gerek var? Biz açıkça mertçe milletimize nasıl bir birliktelik içinde olduğumuzu söyledik. Milletimizden gizlediğimiz hiçbir şey yok. Kimin kimi desteklediği belli olmayan bir ittifaktan millete hayır gelir mi?

TOPUNUZ GELİN!
Ne diyor? 1 temmuza kadar terör yasasını kaldırmazsanız savaş kapınızda diyor. Ya sizin her tarafınız savaş olsa ne yazar? Topunuz gelin topunuz! Sırtını YPG'ye dayamış. Biz de sırtımızı İzmir'li kardeşlerimize ve Allah'a dayadık. Sırtımızı milletimize dayadık. Neymiş keleşleri bize döndüreceklermiş. Her yanın keleş olsa ne olur senin? Senin her yerin keleş olsa ne olur. Siz kalleşsiniz kalleş…

İZMİR'E MÜJDELER
Karabağlar'a özellikle sesleniyorum. Bu çarpık yapılaşmadan bıkmadınız mı? Artık bunu beraber değiştiririz. Bu bizim işimiz. İzmir Atatürk stadının yerine İzmir Atatürk Olimpiyat stadını inşa edeceğiz. Altyapı olmadığı için sokaklar göle dönüyor. Çöp sorunu var hala İzmir'in bunları çözeceğiz. Bayraklı'da şehir hastanemiz olacak. Kısa sürede onları bitireceğiz.

Son 17 yılda İzmir'e 67 katrilyon yatırım yaptık.

İzmir Körfezi 1994 öncesinin Haliç'i gibi kokmayı sürdürüyor. Doğru dürüst altyapı olmadığı için şehrin sokakları her yağmurda göle dönüyor. İzmir'in sokaklarını da körfezini de biz kurtaracağız.

Yıl olmuş 2019. İzmir'in çöpleri vahşi depolama ile tabiatı kirletecek şekilde bir alana yığılıyor.


İSTANBUL-İZMİR OTOYOLU BU YIL BİTİYOR
En büyük müjdem bu İstanbul İzmir arasını 8 saatten 3,5 saate indiren otoyol projemizi bu yıl bitiriyoruz. Nasıl? Güzel değil mi? Marifet iltifata tabi ise bunlara gereken dersi sandıkta vermemiz gerekmez mi?

31 MART BAY KEMAL'DEN KURTARMA SEÇİMİDİR
31 Mart CHP'ye gönül veren kardeşlerimizi de bu bay Kemal'den kurtarma seçimidir. Verin burada Cumhur ittifakına oyları kurtulun bundan. İşte gördünüz SSK'nın halini. Bundan gerçekten bir şey olmaz. İnanın 5 koyun verin. Kaybeder gelir.

"KILIÇDAROĞLU YENİ ZELANDA'DAKİ ALÇAK SALDIRIDAN İSLAMI VE MÜSLÜMANLARI SORUMLU TUTTU!"
İşte Yeni Zelanda'daki örnek... Bir tek Kılıçdaroğlu ve Yeni Zelanda'daki bir siyasetçi bu saldırının sorumluluğunu İslam'a ve Müslümanlara yüklemeye kalkıyor. Şimdi size onu da ispatlayayım mı? Buyrun videoyu izleyelim... (Kılıçdaroğlu'nun "İslam dünyasından kaynaklanan terör" ifadelerini kullandığı video izletildi)

"SEN NE MENEM BİR ADAMSIN YA HU?"
Şunun söylediğine bakın. "İslam dünyasından kaynaklanan terör" diyor. Ya sen ne menem bir adamsın ya hu? Yüzde 99'u müslüman olan bir ülkede anamuhelefet lideri olarak bu ifadeyi nasıl kullanırsın? Şimdi ben İzmir'e soruyorum. Bu adama haddini bildirmeyecek misiniz? Öbürü Hristiyan senatör. Sen de aynı onun ağzıyla konuşuyorsun. Ben inanıyorum ki 31 Mart'ta Kandil'dekilere de, Bay Kemal'e de en güzel cevabı vereceksiniz.

"İZMİR'E BÖYLE BİR KORKAK YAKIŞMAZ"
15 temmuzda gördük. Darbe olursa tankın önüne ilk ben çıkarım diyordu. Darbeciler geldi tankların arasından sıvışıp kahve yudumluyordu saklandığı yerde. İzmir'e böyle bir korkak ve onun adamı yakışmaz.

"NE GÜZEL! ALSANIZA O KARARI"
Avrupa Parlamentosu Türkiye ile müzakereleri durduralım diyor. Tamam ne kadar güzel. Hadi alın bu kararı. Biz de bunu bekliyoruz. Ama alamazlar. Bu konuda tüm sözler ve gözler 31 Mart'ta. Orada saklı.MHP Genel Başkanı Bahçeli, İzmir'de düzenlenen mitingde halka hitap etti.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

Cumhurun kutlu, geleceğiniz aydınlık olsun. Tarihin hiç bir döneminde rahat bırakılmadık. Devamlı üzerimize geldiler. Milli Bekamız için bir araya geldik. Türk ve İslam dümanlarının yeni saldırılarına karşı göğsümüzü siper ettik. Su uyudu, düşman uyumadı. Anadolu'yu fethedişimizin hesabı hala bitmedi. Bu hesap yüzü hakka dönenlerle, yolunu batıla çevirenlerin çetin hesaplaşmasıdır. Bu hesabın bir tarafında Türk İslam medeniyeti ve Türk milleti vardır, diğer tarafta zalimler, emperayalistler ve yerli işbirlikçileri vardır. Biz var olmak için tarihten feyzimizi aldık. Biz bekamız için ecdadımızdan gücümüzü aldık. Cumhur ittifakı nice gelecek asırlara kadar devleşen cesarettir.

KİMSE ÇANTADA KEKLİK GÖRMESİN
Gündoğdu Meydanındaki kardeşlerim sayesinde İzmir'in dağlarında çiçekler açacak, bozulmuş düşmanlar sel gibi kaçacak! İzmir'i kimse çantada keklik sanmasın, arka bahçesi sanmasın! İzmir şımaranlara, 12 Eylül mirasçılarına sırtını dönmelidir

EY HAÇLILAR BİZ BURADAYIZ HADİ GELİN DE GÖRELİM
Bir vandal, bir barbar din kardeşlerimizi Cuma namazı kıldıkları sırada kurşun yağmuruna tutmuştur. Bir kez daha hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Bu şerefsiz teröristin katliam silahının üzerinde "Türk yiyici" ifadesi gözlerden kaçmamıştır. Ey Haçlılar biz buradayız. Gelin de görelim. Bekliyoruz sizi. Hadi gelin de kanınızda boğalım. Ey beka sorunu göremeyen çapulcular nasılsınız, iyi misiniz? Türk ve İslam düşmanının emellerini fark edemediniz mi? Şimdi anlaşıldı mı beka niye önemli? 31 Mart seçimlerinin niçin beka seçimi olduğu şimdi oturdu mu? Biliniz ki zillet İzmir'i her gün zehirliyor. İzmir'e kadar kovaladıklarımız yeniden karşımızdalar.

Çanakkale'de tarih yazarak düşmanlara geçit vermeyerek ihanete fırsat tanımayan kutlu ceddimiz gibi Cumhur İttifakı olarak benzer tehditlerle mücadele ediyoruz. Kökü dışarıda, ucu içeridedir. Bugünkü tehdit ve tehlikeleri iyi analiz edebilmenin yolu tarihten ders çıkarmak, tedbir almaktır. Türk tarihi tekerrür eden bir vakalar zinciridir.

Bugün karşımıza tekrar çıkanlar, dün Çanakkale'den püskürtülenlerdir. Bugün karşımıza yeniden çıkanlar, dün İzmir'de denize dökülenlerdir. Biz bunlara asla müsaade edemeyiz. Bu zillete asla izin veremeyiz. Rengini şehitlerimizin kanından alan al bayrağımızın düşmesini, İstiklal Marşımızın susmasını, inancımızın mukaddes çağrısı olan ezanımızın kesilmesini, nifak ile bin yıllık kardeşliğimizin bozulmasını asla sineye çekemeyiz çünkü biz Cumhur İttifakıyız, biz Türk milletiyiz, biz Türkiye'yiz.


Başkan Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin birlikte miting yapacağı Gündoğdu Meydanı'na, daha önce İstanbul Yenikapı'daki miting için hazırlanan sahnenin benzeri kurulacak. Saat 13.30'da başlayacak mitingde, alana gelenlere sadece Türk bayrağı verilecek.Parti flamalarının yer almayacağı mitingde, İzmirlilere 100 bin bayrak dağıtılacak. Gündoğdu Meydanı'na rahatlıkla girilebilmesi için de gerekli planlamalar yapıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.