Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.02.2019 13:06
  • Son Güncelleme: 14.02.2019 13:26

savunucusu , 'den aday oldu

'yü destekleyip operasyonu karalayan , 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 'den Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. Takvim yazarı Ekrem Kızıltaş, Şahin'in İyi Parti'den aday olmasını "Oldukça garip bir durum. Çünkü Ordu'dan CHP ve İyi Parti'nin ortak adayı olmak için epey gayret etti fakat AK Parti karşısında şansı olmadığı için CHP buna ciddi bir şekilde karşı çıktı. CHP kendi adayını gösterdi. AK Parti'ye zarar vermeyi düşünürek aday olmuş olabilir, başka türlü izahı yok." diyerek yorumladı. Şahin, FETÖ operasyonunu "Türkiye'nin ayıbı" olarak değerlendirerek skandala imza atmıştı. İşte o açıklamaları...

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak savunucusu 'i resmen açıkladı.

İdris Naim Şahin, 2014 yılının 14 Aralık günü Samanyolu Yayın Grubu Başkanı ve Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü 'nın FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına aldığında gerçekleştirilen terör operasyonunu "Türkiye'nin ayıbı" olarak değerlendirmişti.

CHP DESTEĞİ ŞARTI VAR...
İYİ Parti'nin Ordu Belediye Başkan adayı, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin oldu. Şahin'in adı daha önce CHP-İYİ Parti işbirliği adayı olarak gündeme gelse de, CHP tarafından kabul edilmemiş ve Ordu işbirliği dışında bırakılmıştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 29 Ocak'ta medya temsilcileriyle kahvaltıda buluştuğu toplantıda, İdris Naim Şahin'in Başkanlığı adaylığı için, "İdris Bey İyi Parti'den aday olmak istiyor ama CHP'nin desteği şartı var" ifadelerini kullanmıştı.

"AK PARTİ'YE ZARAR VERMEK İÇİN ADAY OLDU"
Takvim yazarı Ekrem Kızıltaş, FETÖ'yü destekleyen İdris Naim Şahin'in İyi Parti'den aday gösterilmesini değerlendirdi.

İşte Kızıltaş'ın açıklamaları:

"İdris Naim Şahin Orduludur. 2014 yılında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için AK Parti'den aday adayı olmuş sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesi gerekse Orduluların arzusu üzerine aday yapılmamıştır. Çünkü bir şekilde bürokrasiyle uğraşan, bürokrat olan, bakanlık yapmış olan bir isim olarak pek de Ordu'da karşılığı olmadığı düşünülmüştü. Ve büyükşehir belediye başkanlığı gibi dinamik bir makamda hizmet edemeyeceği düşünülmüştü. Bunun ardından İdris Naim Şahin'in AK Parti'den istifa etmesi olayıyla karşı karşıya kaldık. 17-25 Aralık sonrası emniyet ve yargı üzerinden yapılmaya çalışılan darbe girişimi sonrası maalesef İdris Naim Şahin'in paralel yapıya ve FETÖ'ye destek veren bir takım tavırları olmuştu. AK Parti'den istifa ettikten sonra MİLAD adından parti kurdu ve genel başkanlığına soyundu. MİLAD, paralel yapı tarafından kurdurulmuş bir partiydi.

Bugüne bakıcak olursak İdris Naim Şahin'in İyi Parti'den Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olması oldukça garip bir durum. Çünkü Ordu'dan CHP ve İyi Parti'nin ortak adayı olmak için epey gayret etti fakat AK Parti karşısında şansı olmadığı için CHP buna ciddi bir şekilde karşı çıktı. CHP kendi adayını gösterdi. Şahin, AK Parti'ye zarar vermeyi düşünürek aday olmuş olabilir, başka türlü izahı yok."

FETÖ'CÜ HAİN DUMANLI'YA BÖYLE SAHİP ÇIKMIŞTI
17/25 FETÖ kumpası sonrası AK Partiden istifa edip FETÖ'nün yanında yer alan İdris Naim Şahin, polislerin FETÖ'cü Ekrem Dumanlı'yı gözaltına almak için Zaman gazetesine geldiklerinde FETÖ'cü hain Hakan Şükür ile birlikte Dumanlı'ya böyle sahip çıkmıştı.

FETÖ'YÜ DESTEKLEYİP OPERASYONU KARALAMIŞTI
İdris Naim Şahin FETÖ'ye yapılan operasyonu bu sözlerle karalamıştı:

"2014 Türkiye'sinde Zaman Gazetesi'nde Genel Yayın Yönetmenliği yapan Türkiye'de doğruları gerçekleri kendi inancı, kendi anlayışıyla yazan ve anlatan birileri için çok görüyor. Ve ne yazık ki 1998'lerin 1999'ların yani geçen yüzyılın mağdurları bugün yeni yüzyılda 2014 Türkiye'sinde takiyyenin şahını yaparak, takiyyenin en başarılısını ortaya koyarak bu ülkenin insanlarına ve ülkesine sahip çıkan herkese herhangi bir siyasi görüşe, cemaate, cemiyete bakmaksızın bir savaşı açmış durumda. Bugün için açılan savaş gazete üzerinden devam ediyor. Dün başka birşeyin üzerindendi, başka bir kesimin üzerindendi, askerin üzerindendi, sonra polisin üzerinden devam etti bugün gazeteciler üzerinden devam ediyor. Zannedilmesin ki yarın, bugünkü gözaltı kararlarına imza atan adı da dinimizi çağrıştıran hakimler bu ahtapot tarafından sarılmayacak, bu timsah tarafından yutulmayacak zannedilmesin, zannedilmemelidir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.